Rozhovor Britských listů 57:

Zjišťujme, z jakých důvodů lidé věří blbostem

13. 5. 2016

V tomto rozhovoru Britských listů hovoří Jan Čulík s Josefem Šlerkou, odborníkem z pražské filozofické fakulty Karlovy univerzity pro nová média, o vlivu nových digitálních médií na současnou českou společnost. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 13. května 2016.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

"Europe must be ruled by Europeans". Czech parliament has hosted an international anti-refugee conference

15. 5. 2016

Europe must strongly fight back against "the invasion of refugees". It must reject refugee quotas, otherwise it will fall. That was the conclusion of an international ideological conference which, under the (Nazi) title "Fortress Europe", was held in Prague in the Czech Parliament on Friday. The conference was attended by activists from a number of European anti-refugee parties.

The conference was organised by the Czech extreme-right wing organisation "Dawn-National Coalition".

Tatjana Festerling of the German Pegida movement warned at the conference that "European democracy is threatened by self-censorship". Miroslav Lidinský, the chair of "Dawn-National Coalition", said that it is necessary to defend the national borders from the attack of the immigrants. Apart from that, international activists must help Pegida to change Germany and to organise national referendums about whether the individual EU countries should leave the EU.

"Recently, a Pakistani has become the mayor of London. Tomorrow, an African will become the British Prime Minister, a Turkish boy will become the German Chancellor and thus a caliphate of Euroarabia will be born. Europe must be governed by Europeans only," said Maria Kaljuste from the Conservative People's Party of Estonia. "Isn't is sexist and racist if black men assault white women? Our women are being beaten and raped and our judiciary just helplessly scratches itself where it used to have balls," she added, continuing: "Homosexuals are destroyed people. But we will not throw them off the roofs like what the muslims do."

Anne Marie Walters from the United Kingdom attacked Sadiq Khan, the new mayor of London: "He is a lawyer who has been defending islamists and jihadists." She accused the UK media of displaying a positive bias towards Sadiq Khan.

Zbyszek Modrzijewski from the Polish eurosceptic "Kukiz" party expressed the view that the future of Europe belonged to nationalists. "We will be those who will determine the future of Europe, otherwise Europe will sink."

Czech anti-refugee activist Jana Volfová presented her pan-European anti-refugee petition, expressing the hope that she will soon have a million signatures.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

A Czech "antifascist" raves against refugees at an anti-Nazi event

15. 5. 2016

Jaroslav Vodička, the chair of the Czech Fighters for Freedom Union (formerly the Union of Anti-fascist Fighters) misused a commemorative act in the former Theresienstadt Nazi concentration camp in the Czech Republic to attack refugees.

"We ask with fear, seeing the distorted information provided by Czech public service media, what will happen to us when we are overwhelmed by millions of the economic migrants who are looking for a more comfortable existence and refuse to defend their own countries militarily. These millions of migrants come to our country to exploit the European social welfare system which many generations of people have created by their hard work. They are not coming because of lack of freedom in their home countries. They refuse to fight for their freedom. Healthy young men with brand-new iPhones in their hands, in extremely expensive leather jackets show us heartbreaking images of boats sinking in the sea, images which have been manufactured by the people smugglers," said Vodička and he continued: "Along with the top leaders in our country we must seriously think about how to defend the values of our ancient culture which is threatened by an invasion of a different culture with worrying aims."

Karol Sidon, the chief rabbi of the Czech Republic reacted emotionally to Vodička's speech: "Jews have slightly different experiences since they had  a problem during World War II. The problem was that there were many countries which did not allow Jewish refugees to enter their territory, although their lives were threatened by the German Nazis. All these people perished, not only because they were murdered by the Germans, but also because the non-Jewish world slammed its door shut in their face. We should realise this when we say that refugees should fight for their freedom. We know very well how impossible this is. Even my generation experienced the time when they knew that the communist regime was criminal, but there was nothing else to do but to try to survive it."

The Speaker of the Upper Chamber of the Czech Parliament Milan Štěch said that it was wrong to try to compare the horrors committed by the Nazis during the Second World War and the post-war deportation of the Germans. "The crimes committed against the Germans after the war were the work of individuals, while the crimes committed by the Nazis during the war were an integral part of an official state policy," said Štěch.

Roma activists expressed a surprise that a Roma flag was not present in the line of the flags of the nationalities that were persecuted by the Nazis. The organisers of the Theresienstadt commemorative event turned down the request that the Roma flag should be represented, but Roma activists were allowed to bring their own flags to hold them in the crowd.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

"Urážlivé a zoufalé": Boris Johnson, šéf kampaně pro Brexit, terčem ostré kritiky. Přirovnal EU k Hitlerovi

15. 5. 2016

Boris Johnson, potrhlý, ale Londýňany donedávna milovaný bývalý konzervativní londýnský starosta, tajtrlík ze soukromé školy v Etonu, známý svou naprostou nepraktičností, snobským přízvukem a úplnou odtržeností od života (všechny eskapády mu zatím procházely, Londýňané vždycky řekli, "No, jo, to je holt Boris", i když tento týden vyšlo najevo, že ho dvakrát vyhodili z práce za lhaní) se stal terčem ostré kritiky za to, že v sobotu v deníku Daily Telegraph srovnal Evropskou unii s Hitlerem. Přitom ještě ve své knize vydané r. 2014 Boris Johnson vychvaluje Evropskou unii do nebes:

"Když Churchill pohlédl na to, co se v padesátých letech děje v Evropě, (...) díval se na vznikající plány pro společný trh s otcovskou pýchou. Byl to právě jeho nápad sloučit všechny tyto země, svázat je tak neoddělitelně, aby už proti sobě nikdy nemohly válčit - a kdo může dnes popřít, že tento nápad je spektakulárním úspěchem?

Ukrajina zvítězila v písňové soutěži Eurovize s politicky angažovanou písní 1944

15. 5. 2016Soutěž Eurovize vyhrála autorka a zpěvačka Jamala s baladou o deportaci krymských Tatarů, která je vnímána jako kritika anexe Krymu Ruskem r. 2014.

Skutečné Jamalino jméno je Susana Jamaladynova. Je sama krymskou Tatarkou a naposledy byla doma krátce po ruské anexi Krymu v roce 2014, avšak její rodiče a mnozí příbuzní dál žijí na Krymu.

"Pokud zvítězím, znamená to, že současné Evropané nejsou neteční a jsou ochotni vyslechnout příběh o bolesti jiných lidí a jsou ochotni s nimi sympatizovat," řekla Jamala deníku Guardian před soutěží.

Dodala: "Samozřejmě, že je to i o anexi r. 2014. Tyto dva roky strašně prohloubily smutek v mém životě. Představte si - jste tvůrčí člověk, zpěvačka, ale dva roky nemůžete jet domů. Vidíte svého dědečka na Skypu, je mu devadesát let a je nemocný, ale vy ho nemůžete navštívit. Co mám dělat, prostě zpívat a zapomenout na to? To samozřejmě udělat nemůžu."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Czech President Miloš Zeman is sending his press officer to meet an AfD leader

15. 5. 2016

Czech President Miloš Zeman is sending Jiří Ovčáček, his press officer, to meet Petr Bystroň, the Bavarian chief of the extreme right wing, anti-refugee German political party Alternative fuer Deutschland. Czech political commentators are puzzled. They point to the fact that sending a press officer to take part in political meetings is an unusual move which elevates Ovčáček above his current post.

"On the orders of Mr President, I will be discussing the current situation in Germany with regard to the refugee crisis," said Ovčáček on Twitter. "We will also discuss the ostracism of Alternative fuer Deutschland by the German media."

Some Czech commentators say that Zeman is evidently afraid of receiving a representative of Alternative fuer Deutschland himself, but he wants to signal to his voters in the Czech Republic that he supports the German anti-refugee party, so he has decided to send his press officer to meet its Bavarian leader instead. Another Czech xenophobe, former Czech President Václav Klaus, gave a speech at a recent nationwide AfD congress which took place in Stuttgart.

"Alternative fuer Deutschland and Czech President Zeman hold very similar views on the migration crisis, so we have been in mutual contact for a very long time now," said Petr Bystroň. "We are now also aware of the danger of loss of sovereignty of the individual EU member states. We know that President Zeman defends Czech sovereignty and this is in line with the AfD policy - we also want that sovereignty of all EU member states be strengthened," said the Bavarian leader of the AfD.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

V zájmu přežití demokracie si média nesmějí nechat líbit lhaní politiků

14. 5. 2016

Jak se bránit proti Trumpovi, Johnsonovi - a Zemanovi?

V současné éře politiky, která už není založena na pravdě, se může sebevědomý lhář stát králem. Čím víc drze vystupuje jako lhář, čím méně mu vadí, že bude při lhaní přistižen, tím více může prosperovat. A všichni ti pedanti, kteří pořád nudně poukazují na fakta a na důkazy a na všechny takové nudné věci prohrávají. Ani si ještě nezavázali tkaničky, zatímco se lež už rozšířila přes polovinu světa, píše v deníḱu Guardian Jonathan Freedland.

Nejvýrazněji je to vidět v USA, kde má Donald Trump velmi odtažitý vztah k pravdě. Blog deníku Washington Post, který kontroluje pravdivost faktů, udělil hodnocení maximální lživosti - čtyři pinocchia - téměř 70 procentům veškerých výroků, jaké kdy Donald Trump pronesl. A zkontroloval jich opravdu hodně.

My v Evropě jsme ještě nepochopili, jak radikálně se změnily podmínky našeho přežití

14. 5. 2016Paddy Ashdown, bývalý šéf britské Liberálnědemokratické strany v pořadu Any Questions rozhlasu BBC, pátek 13.5.:

"Chci říct něco smrtelně vážného. Donald Trump řekl, že rozbije NATO. Myslím, že my v Evropě jsme ještě nepochopili, jak radikálně se změnily za poslednich deset let podmínky našeho přežití. Máme nyní Spojené státy, i za Obamovy vlády, nemluvě o možné vládě Donalda Trumpa, které pohlížejí daleko intenzivněji směrem na západ přes Tichý oceán než směrem na východ přes Atlantický oceán. V současnosti už nejsou v Evropě rozmístěna žádná americká vojska za účelem obrany Evropy. Všechna jsou tam rozmístěna kvůli americkým operacím na Blízkém východě. Amerika nebude hrát našeho kamaráda za všech okolností, nebude už vždycky naším zachráncem na poslední chvíli, jak to dělala dosud.

Od nás na východ máme nejagresivnějšího ruského prezidenta za celý náš život. Prezidenta, který dobývá evropské území tanky. Od nás na jihovýchod máme arabský svět v plamenech. Na jih od nás je Maghreb v bouři a v chaosu. Jde to až hluboko do Afriky. A všude kolem nás  vznikají ekonomické mocnosti, které jsou daleko silnější než každá jednotlivá země v Evropě.

A tohle je prosím chvíle, kdy se prý máme vzdát své evropské solidarity. To by bylo rozhodnutí nejvyšší pošetilosti, za které by zaplatily naše děti i naše vnoučata."

Audio v angličtině ZDE (od minuty 30.55) 

Miloš Zeman je blázen

15. 5. 2016Tento Íránec se nás ptal odkud jsme..když jsme mu odpověděli..tak vytřeštil oči a řekl: "Váš prezident je blázen!"..Kurňa..tak uprchlíci to vědí a u nás toho blázna prý podporuje 80% lidí..., píše Eva Zahradníčková, která znovu pomáhá uprchlíkům, tentokrát v Maďarsku.

Uzavřete světové uprchlické tábory, žádá David Miliband

14. 5. 2016

Bývalý britský ministr zahraničí David Miliband požaduje reformu humanitárních institucí a naléhá na bohaté země, aby přijaly 6 milionů nejzranitelnějších uprchlíků

Evropská veřejnost musí podle Milibanda přijmout uprchlíky, nebo sklidí vážné důsledky. "Buď budou uprchlíci přicházet do Evropy chaotickým, ilegálním a nebezpečným způsobem, anebo budou do Evropy přicházet spořádaným, legálním a organizovaným způsobem. Ta druhá možnost je daleko vítanější, protože být svědkem toho, že tisíce lidí umírají ve Středozemí je něco, co myslím děsí všechny lidi."

David Miliband, bývalý labouristický ministr zahraničí a nynější ředitel humanitární organizace International Rescue Committee požaduje, aby svět skoncoval se systémem uprchlických táborů a zreformoval humanitární instituce, "které byly utvořeny pro řešení problémů včerejška, nikoliv zítřka".

Bohaté státy by měly přijmout nejzranitelnějších 10 procent z 60 milionů uprchlíků, nacházejících se v dnešním světě a měly by také hospodářsky podporovat chudší země, aby dokázaly integrovat nové příchozí jako plnohodnotné občany svých zemí.

JAN ČULÍK PRO AUSTRALSKÝ ROZHLAS:

Stane se Česká republika fašistickou zemí?

14. 5. 2016O nepovedeném úsilí "přejmenovat" Českou republiku na "Czechii" a o současné politice v České republice a ve střední Evropě hovořil Jan Čulík v australském národním rozhlase ABC. Rozhovor (11 minut) je ZDE ZDE

O Karlu IV. v zahraničním vysílání BBC

14. 5. 2016Jan Čulík poskytl pořadu "Newshour" na rozhlasové stanici BBC World Service v sobotu 14. května k sedmistému výročí narození Karla IV. rozhovor o tomto panovníku (od minuty 11.18) ZDE ZDE

Muslimský komik parodoval v britské televizi rasismus, založený na kolektivní vině

14. 5. 2016Ve vysoce populárním dlouholetém britském satirickém pořadu Have I Got News for You (běží už jeho jednapadesátá série!) v pátek večer parodoval muslimský komik Adil Ray všeobecně rozšířený rasismus založený na představě, že všichni muslimové jsou stejní. Kdykoliv se ho kolegové v pořadu na něco ironicky zeptali, co si myslí "jako muslim", vždycky odpověděl, "Konzultoval jsem celou půldruhou miliardu muslimů na celém světě a my muslimové si myslíme..."

Jak na to poukazuje i Huffington Post, známý skotský komik Frankie Boyle v pořadu parodoval "protest" ultrapravicového kandidáta z Britské nacionální strany, který se na pódiu při vyhlašování volebního vítězství londýnského primátora Sadiqa Khana obrátil vůči němu i veřejnosti zády... Frankie Boyle poznamenal, že se možná tak obrátil směrem k Mekce...

ZDE jsou Boylovy nejdrsnější urážky různých světových celebrit.

Independent: Kardinál Dominik Jaroslav Duka ponižuje muslimy a tvrdí, že papežovo úsilí je "pouhé gesto"

14. 5. 2016

"Kardinál Duka se rozhodl nejen ponížit muslimy, ale obrovskou měrou pochcal i samotného papeže Františka."

Evropští předáci katolické církve likvidují dobrou práci papeže Františka ohledě uprchlické krize, píše v britském deníku Independent z Bejrútu jeho odborník na Blízký východ Robert Fisk

Uvědomil jsem si, že na rozdíl od mnohých předchozích papežů je papež František dobrý člověk, když František v roce 2013 navštívil Lampedusu - dlouho předtím, než ostatní naši předáci začali ronit krokodýlí slzy pro uprchlíky z Blízkého východu, kteří se topí ve Středozemním moři - a zeptal se, zda někdo plakal pro tisíce lidí, kteří umírají v lodních rakvích, které se snaží dospět do Itálie. "Jsme společnost, která zapomněla jak plakat, jak pociťovat soucit," řekl František.

Minulý měsíc papež František navštívil Lesbos a přivezl si tři muslimské uprchlické rodiny s sebou zpět do Vatikánu. Jak zdůraznil Martin Schultz, předseda Evropského parlamentu, papež František ukázal nám všem, "co to znamená být lidský".

Poslechněte si, co řekl papež tento měsíc při udělování evropské ceny Karla Velikého: "Co se stalo s tebou, Evropo humanismu, obhájkyně lidských práv, matko lidí a národů, matko velkých mužů a žen, kteří hájili důstojnost svých bratří a sester a dokonce za ni obětovali své životy?"

Pokud považujete Britské listy za důležitý informační zdroj, předplaťte si je

18. 10. 2016

K udržení existence Britských listů potřebujeme příspěvky ve výši cca 60 000 Kč měsíčně. Tedy 200 Kč měsíčně od 300 čtenářů. Je na vás, zda Britské listy budou po dvaceti letech své nezávislé existence dál pokračovat. Jde o to, zda má česká společnost zájem o tento věcný, na nikom nezávislý zdroj informací z vnějšího světa,  anebo dá přednost nesmyslům, které šíří konspirační weby i většina domácích sdělovacích prostředků.

Jsme přesvědčeni, že přinášením nezávislých informací v dnešní situaci, kdy je většina českých médií v rukou oligarchů anebo ideologicky zaměřených aktivistů, kdy se velká část české společnosti v důsledku iracionálního strachu z jinakosti, kterou často z otevřených komerčních důvodů vyvolávají tato neseriozní média, děsivým způsobem propadá do nenávisti a rasismu a záměrně ignoruje fakta, je Britských listů zapotřebí více než kdy předtím v celé jejich téměř dvacetileté historii.

Jsme hrdi na to, že v českém prostředí jsou Britské listy jediným nezávislým médiem, které nemá vazby na žádné podnikatelské či skupinové zájmy a jehož existence spoléhá výlučně na drobnou finanční podporu od čtenářů. Děkujeme jim za to - prosíme, udržte to.

Pokud tento názor sdílíte, upozorňujeme, že Britské listy nemohou přežít bez pravidelných finančních příspěvků svých čtenářů. Toto není žádná frivolita, z příspěvků hradíme honoráře našich kmenových spolupracovníků a jsme hrdi na to, že nejsme závislí na žádné české ani zahraniční zájmové či manipulativní organizaci. Má-li to však fungovat trvale, potřebujeme i nadále systematickou finanční podporu veřejnosti. Přehled výdajů Britských listů pravidelně zveřejňujeme.

Prosíme, přispějte.

Informujte, prosíme, o existenci Britských listů své racionálně a kriticky uvažující přátele v české společnosti, schopné vnímat fakta. Jde do tuhého a lidé přístupní věcným informacím by měli vědět, kde je získávat, aby byli schopni korigovat šílený, iracionální většinový diskurs, který nyní zavedl velkou část české společnosti na nesmírně nebezpečnou cestu ke globální izolaci.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

Příspěvky na provoz Britských listů je možno  zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2, nebo i z mobilního telefonu. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Czech extremists misused the anniversary of the birth a mediaeval Holy Roman Emperor to attack refugees and the EU

14. 5. 2016

Several hundred extreme right wingers from Tomio Okamura's party "Freedom and Direct Democracy" demonstrated on Saturday, the 700th anniversary of the birth of Charles IV, a Czech Holy Roman Emperor, against refugees and the EU on Wenceslas Square in Prague. According to Okamura, if Emperor Charles IV ruled today, no refugees would be allowed to come to the Czech Republic. Okamura also said that Charles IV allegedly did not tolerate islam.

Okamura sharply criticised the European Union and its openness towards refugees. In his view, refuges were "uninvited unadaptable economic intruders who are coming to live as parasites destroying the wealth that had been created by the ancestors of the Czechs for generations".

Okamura and his guests, including Ludovice de Danne, a high official from Marine Le Pen's Front National, also complained that the media and the journalists were "peddling lies".

The meeting of the extremists was also addressed by the British Euro MP Janice Atkinson, who was elected for UKIP in 2014 and is now an independent. Atkinson said that the participants of Saturday's Prague demonstration were like the people who in 1968 demonstrated against the Warsaw Pact invasion of Czechoslovakia.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

Rozhovor Britských listů 56:

Žádný stát neřekl: "Nebudeme dodržovat Ženevské dohody o uprchlících"

6. 5. 2016

V tomto Rozhovoru Britských listů hovoří Jan Čulík s Annou Šabatovou, Veřejnou ochránkyní práv, o uprchlické problematice. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 6. května 2016.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

Námořní mise Evropské unie zaměřená proti pašerákům uprchlíků ve Středozemí je neúspěšná

13. 5. 2016

To je závěr studie výboru EU britské Horní sněmovny. Tzv. "Operace Sofie" Evropské unie ve Středozemí nijak nesnižuje počet člunů s uprchlíky snažících se dostat do Evropy. Jediný dopadem je, že pašeráci nyní nepoužívají velké lodi, ale gumové čluny, které ohrožují životy uprchlíků daleko více než předtí. Evropská unie musí podle zákona umožnit uprchlíkům spořádaný příchod do Evropy a férové zpracování a zhodnocení jejich žádostí o azyl, připomínají mezinárodní lidskoprávní organizace.

Reportér BBC Christian Fraser zdokumentoval, jak jeden z člunů s uprchlíky bezcílně uplaval za 10 hodin na vzdálenost jen asi 30 kilometrů - Malta zůstala stále ve vzdálenosti větší než 200 km.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Existují země s muslimskou většinou, ve kterých se křesťané dostali do klíčových politických pozic

13. 5. 2016 / Daniel Veselý

V souvislosti se zvolením prvního muslima do funkce londýnského starosty, jímž se stal Sadiq Khan, se vyrojila spousta kontroverzních reakcí, třeba takové, že něco podobného by se v zemích s muslimskou většinou stát nemohlo. Nicméně ještě dříve, než Khan nastoupil do čela londýnské radnice, byli v osmi těchto zemích do významných politických funkcí zvoleni křesťané, jak informuje list Independent ZDE . Objevily se také konspirační teorie o tom, že pádný důkaz o islamizaci Evropy je s Khanovým volebním úspěchem konečně zde. Podle této logiky by se níže jmenovaní politikové museli podílet na christianizaci těchto převážně islámských zemí.

Puč v Brazílii - část druhá

13. 5. 2016 / Fabiano GolgoBrazilská prezidentka Dimla Rousseffová byla suspendována a čelí sesazení a procesu u Nejvyššího soudu. Tím končí třináct let levicové vlády v největším státě Latinské Ameriky. Brazilský Senát schválil odvolání prezidentky a proces poměrem 55 vůči 22 hlasům.

Dilma Rousseff je poctivá, a proto padla. V politice ty, kteří se neúčastní mocenských her a nejsou součástí korupčních dohod, ostatní vyloučí z veřejného života. Proto Brazílie od dopoledne tohoto čtvrtka, už nemá svou první prezidentku.

Zuckerberg "pozve čelné konzervativce" k rozhovorům o obviněních z politické zaujatosti Facebooku

13. 5. 2016

Ředitel Facebooku Mark Zuckerberg oznámil plány pozvat "čelné konzervativce a lidi z celého politického spektra" k rozhovorům s ním ohledně obvinění, že Facebook "potlačoval" konzervativní názory.

Zuckerberg to oznámil ve čtvrtek a dále popírá, že by Facebook byl jakkoliv zaujatý. Odmítl obvinění, že by jeho team pro trending news potlačoval konzervativní zprávy.

Czech police has shelved the investigation of a knife attack against a muslim man in Prague

10. 5. 2016

The Prague police has decided to shelve the investigation of a knife attack against a muslim man which took place in Prague in January. "We received the decision to shelve the investigation of the crime on Monday," said the man's partner, activist Eva Z. She added that her boyfriend was shocked by the news. "He has emigrated into what he thought was a democratic country and now he sees that it is perhaps not that democratic, after all."

The Czech police has refused to comment, but said that the muslim man can appeal against the decision to shelve the investigation.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

Czech presidential spokesperson praises a racist website as a "highly pluralist medium"

12. 5. 2016

The widely-read alarmist, racist and xenophobic website Parlamentní listy [Parliamentary Newsletter; this is a misnomer, the website has nothing to do with Czech Parliament] which systematically whips up anti-muslim and anti-refugee sentiment in the Czech Republic, has been praised by Jiří Ovčáček, the official spokesperson of Czech President Miloš Zeman, as a "highly pluralist medium, an island of positive deviation in the sea of one-sided media mainstream."

By praising Parlamentní listy, Ovčáček explained why the Czech President Miloš Zeman regularly gives long, exclusive interviews to its reporter Radim Panenka. Several years ago, Panenka was a member of the extreme right wing "National Party" which became notorious for its campaigns against the Roma and against all minorities in the Czech Republic.

The National Party became infamous during recent elections into the European parliament when it offered "the final solution of the Roma question" within its election programme. During the election campaign, it used a flag on which white sheep kick away a black sheep against the background of the Czech national colours.

"We are the only people who have the courage to stand up and say that there are murderers, pedophiles, deviants and sadists in all the groups of the immigrants," said Zeman's favourite journalist Radim Panenka at a demonstration in Prague in March 2008.

Panenka now dissociates himself from this statement. Nevertheless, the following are the current headlines in Parlamentní listy, a "highly pluralist medium, an island of positive deviation in the sea of one-sided media mainstream," according to Jiří Ovčáček, the official spokesperson of the Czech President Miloš Zeman:

A Philosopher Speaks: Zeman sides with the people against the ruling plutocracy. If we want to survive, we MUST be xenophobic. We will have to wage a bloody war against  the muslims

Islamists are a murderous bunch and we fear the loss of our self-determination in the land of our ancestors. But the people in the street will force the politicians to do the right thing, even if we will have to go backwards

Migrants are here. I am upset by the attitude of the Czech government. Merkel is finished, says Slovakia after a refugee has been shot there

Perversion! Depravity! We have found out how many millions you are paying for the government "HateFree" project

We are cutting a branch we are sitting on. Where all this will lead to. Serious information about the further developments of the refugee crisis

The onslaught of hate speech on Parlamentní listy has been intense over many months. Here is a sample of headlines from September 2015:

- Václav Klaus in Bratislava: These are not refugees, do not call them thus. That word is a naivist, European concept

- Colonel Skácel on 9/11: Two high rises could not have collapsed after being hit by airplanes. Absolute nonsense. Terrorism is a myth

- Europe will go black. Fuck it, swore citizens during a meeeting. And the Czech immigration boss suprised people "We do not moan, so we will be punished."

- Billions of immigrants. Horrifying chaos, conflicts, war and death and catastrophe in Europe. Someone is organising this!

- 100 million immigrants will arrive, according to estimates. This is the end of Europe. The government must rebel against the threats and the crude blackmail from the EU

- Sociologist Petr Hampl: We have the right to deal with the refugees as though they were aggressors. The traitors of the Czech nation are helping them to exterminate us like the whites have exterminated the Red Indians. The Czech Human Rights Ombudsman, she is the real neo-Nazi

- This is death. There will be bloody tragedies. Hatred of the Czechs, monstrous behaviour, treachery, suicide, collaborators, chaos

- Lord Mayor in a Berlin immigration quarter: The immigrants rule us with a rod of iron and terrorise German children, adults and pensioners. They teach their offspring to fight against us

- Disgusting, we must leave the EU. Czech politicians' reactions against the quotas

The Czech Republic does have laws against hate speech and spreading alarmist news, but the Czech police is mostly not investigating these crimes and they are not being prosecuted. 

Source in Czech: HERE

A Czech website which is in the forefront of spreading anti-refugee hatred

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

Hladomor jako aktivní válečná zbraň

12. 5. 2016Moderátor: Před vražděním v syrském konfliktu dále prchají miliony lidí. Ale co ti lidé, kteří byli nuceni opustit své domovy, ale nejsou schopni opustit hranice Sýrie? Náš pořad za poslední týdny a měsíce dokumentuje hrůzy, k nimž dochází v městě Aleppo, avšak to město není jediné, které se snaží vyrovnat se s domácími syrskými uprchlíky.

(škola)

Moderátor: Rodiče v Aleppu se báli posílat děti do školy, protože je cestou či ve škole mohl usmrtit letecký úder. Od vzniku křehkého příměří se situace trochu zlepšila

. Devítiletý kluk: "Díky Bohu začala škola zase fungovat. Kvůli bombardování jsme nemohli 10 dní do školy vůbec chodit."

Moderátor: Pro nejmladší děti zde je válka jediný způsob života, který znají. Trvá už déle než pět let. Zatímto tyto děti v Aleppu zůstávají, miliony lidí uprchly do jiných částí Sýrie. Jsou to interní syrští uprchlíci, i když tento eufemismus zdaleka nepostihuje, co to znamená. Po celém světě je mnoho takových uprchlíků.

Vládnoucí britská Konzervativní strana byla pohnána k soudu za podvádění při volbách

12. 5. 2016

Oficiální britská Volební komise, která dohlíží na legální průběh voleb, pohnala dnes britskou Konzervativní stranu před soud za porušování předpisů o výdajích na předvolební kampaň.

Volební komise požádala britský High Court, aby donutil Konzervativní stranu vydat jí k tomu příslušné informace, poté, co to šéfové strany odmítli udělat.

Devět britských regionálních policejních sil zahájilo proti Konzervativní straně vyšetřování za volební podvody. Vyšlo totiž najevo, že konzervativci vozili do citlivých volebních okrsků k doplňovacím i k všeobecným volbám na podporu svých kandidátů autobusy své politiky a stoupence, avšak náklady na tyto předvolební kampaně nevykázali ve svých výdajích, jak to požaduje zákon. Konzervativci tvrdí, že tyto výdaje byly součástí jejich celostátní kampaně, a nemusely se tedy vykazovat místně. Kampaň nicméně byla vedena na podporu jednotlivých místních kandidátů.

Zákon omezuje množství předvolebních výdajů na každý volební okrsek, aby ve volbách nebyly zvýhodněny bohaté politické strany. Všechny kandidující strany musejí po volbách Volební komisi předložit auditované výkazy svých výdajů, aby se zajistilo, že množství výdajů nepřekročily.

Na základě protizákonně překročených výdajů bylo v posledních všeobecných volbách zvoleno asi dvacet konzervativních poslanců, jejichž zvolení nyní může být zpochybněno. Britská Konzervativní strana má v parlamentě většinu jen 12 hlasů.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Britský miliardář vychvaluje "fantastickou nejistotu", kterou by vyvolal odchod Británie z EU

12. 5. 2016

Miliardář Peter Hargreaves, který financuje kampaň za odchod Británie z Evropské unie se vyjádřil, že Brexit by vyvolal "fantastickou nejistotu", která by fungovala jako silný katalyzátor, aby se Britové víc snažili. "Byl by to historicky největší stimulus pro to, abychom pracovali jako diví," vyjádřil se Hargreaves, který patří k nejbohatším lidem v Británii.

"Začneme pořádně pracovat a budeme neuvěřitelně úspěšní, protože budeme zase v nejistotě. Nejistota je fantastická věc."

Jeho názor je v ostrém kontrastu s nejprominentnějšími aktivisty za odchod Británie z EU, kteří tvrdí, že k žádné nejistotě nedojde. Bývalý londýnský primátor Boris Johnson zesměšnil názor britského premiéra Camerona, že by odchod Británie z EU vedl k ohrožení míru v Evropě.

Největší londýnské finanční instituce silně podporují, aby Británie zůstala v EU. Vydávají hospodářské předpovědi varující, že Brexit by způsobil zemi vážné ekonomické škody. Několik velkých bank darovalo peníze anti-Brexitové kampani. Argumentují, že nejistota ohrozí podnikání.

Italský ministr financí Pier Carlo Padogan ve středu v Londýně varoval, že odchod Británie z EU by posílil ultrapravicové a euroskeptické síly po celé Evropě a měl by na Evropskou unii vážný destabilizační dopad:

ČR zrušila Schengen

12. 5. 2016

To je síla, právě jedu autobusem z Vídně a na hranici byla namátková kontrola pasů! Policistka říkala, že už to dělají od loňského léta kvůli uprchlíkům. Kontrolují prý i vlaky, píše Dominika Švecová.

Čtenáři Blesku se dozvěděli jen "to podstatné"...

Facebook údajně manipuluje trendy v neprospěch konzervativců, společnost to popírá

12. 5. 2016

Bývalý - anonymní - zaměstnanec společnosti Facebook obvinil společnost, že manipuluje tzv. Trending Topics, výběrem zpráv, které nabízí svým uživatelům. Mělo jít zejména o informace týkající se konzervativní politiky v USA, které měly být záměrně z toku informací vyřazovány. Témata týkající se konzervativní politiky měla být záměrně upozaďována do okamžiku, než je převzala mainstreamová média. Facebook důrazně popírá, že by byl výběr zpráv jakkoliv manipulován, natož podle ideologického klíče. V ČR přinesla zprávu ČTK a vydala ji některá média. "Nízkoprahový" Blesk pomíjí, že se firma proti obvinění důrazně ohradila a pouze v jedné větě oznamuje, že "kolonka trendy odráží výlučně oblíbenost témat mezi uživateli". Neuvádí ale, že jde o přímou reakci na obvinění a hned v následující větě manipulativním způsobem "potvrzuje" - odkazem na jiný zdroj - že Facebook od praktik "upouští", tedy falešně potvrzuje, že se tak dělo. Pro srovnání, podobnou zprávu vydaly na základě agenturní informace ČTK i Hospodářské noviny

Konec dějin nebyl zatím nikdy reálnější

12. 5. 2016 / Bohumil Kartous

Člověk s čipem voperovaným v mozku může ovládat svou ochrnutou ruku. Geniální vítězství nad problémem, který se ještě nedávno zdál neřešitelný. Je možné, že do několika let bude možné zcela překonávat nejen problémy s nefunkčními nervovými spoji, ale i více či méně podstatné dysfunkce mozku. Představa, že odstraníte své kognitivní limity prostřednictvím antropo-robotizace je natolik svůdná, že najít dobrovolníky bude mnohem snazší než rekrutovat posádku na jednocestnou výpravu na Mars, na kterou by se okamžitě vydalo na 200 tisíc lidí. Za obrovskými možnostmi, které technologie umožňují, je skryt jeden velmi podstatný problém: naprostá ztráta autonomie a riziko reálného konce civilizace v lidském aranžmá a postupný přechod člověka do pozadí.

Bodláky Václava Duška

Intrikánské včelky bez žihadel

12. 5. 2016 / Václav Dušek

Intrikáni poletují lučinami na výsost bohům. Vítejte, odhodlaní otrapové i zpustlé hudrmanice. Koryta obsazena, vzkazuje politický komisař Humus, dávno bez uniformy a terčíku dopraváka. V politických kruzích se mrská, jak ryba v bystré vodě; v nelehkém čase tápání, sebepoznávání i sebelitování, ztrácíme pozornost a volíme bez zájmu - pak se divíme, hudrujeme, nemůžeme zvolenci přijít na slušné pojmenování, ale dobroděj smáčí sosák do státní pokladny, finanční nektar mu jde ku zdraví; eskadry geneticky poznamenaných intrikánských čarodějů zaplavují chudá filozofická kolbiště. Odkaliště mocných přehrazeno zákonnými kličkami - zbavit se kalu zhola nemožné. Chybí vůle a ztracená revoluční jistota, že změníme pošramocenou republiku v zemský ráj to na pohled. Kde nebylo pošramoceno, dokonali jsme totální zkázu ponížených a uražených bytostí - co osobnost, to světová kapacita, na cokoli si pomyslíte.

Usvědčit ze lži nestačí, čeští politici si zvykli ignorovat v podstatě cokoliv

ODS lže

12. 5. 2016Tento vizuál koluje po internetu už více než týden. Poukazuje na očividné rozpory v exaltovaných tvrzeních ODS, která se rozhodla svou předvolební kampaň před volbami do krajských zastupitelstvech postavit na populistické vlně odmítání pomoci imigrantům ze zemí postižených terorem a válkou, ale i inkluze, principu začleňování dětí se speciálními potřebami do běžných škol, jak je tomu ostatně běžné v drtivé většině civilizovaných zemí. Žádná reakce...

Tzv. "Islámský stát" zavraždil ve středu 90 muslimů

12. 5. 2016

Více než 90 lidí zemřelo při třech teroristických útocích, které ve středu provedl v Bagdádu tzv. Islámský stát. Útoky byly zaměřené proti šiitským muslimům. Mnoho desítek lidí, včetně žen a dětí bylo také zraněno.

Někdo tu někde je a něco umí

12. 5. 2016 / Ivo Barteček

Společnost se ráchá v mnoha zbytečných problémech, které by se měly řešit a mohly vyřešit. Protože jejich eskalace povede k nárůstu samotného problému a ke vzniku dalších problémů. Jedním z nejdůležitějších faktorů nárůstu problému je slovo „někdo“. Vysvětleme si dále.

Obavy z ruské světovlády jsou přehnané

11. 5. 2016 / Jan Čulík

Článek Karla Dolejšího, varující před systematickým úsilím Putinovy mafie ovládnout svět, je svým způsobem velmi český. Nemohu se identifikovat s šovinisticky antiruskými postoji mnoha Čechů, vyjadřovaných často na Facebooku lidmi, kteří ani netuší, co je současné Rusko zač, a omylem považují Putina za komunistu. Je potřeba ubrat trochu z hysterie a přidat uměřenosti a soudnosti.

Nikdo nepopírá, že Rusko se systematicky snaží prosazovat svůj vliv v zahraničí - což je něco, co by měla dělat Česká republika, a bohužel to nedělá, protože propadla falešnému předpokladu, že "Západ je na nás hodný", a tak nemusí o sobě v zahraničí šířit informace a vytvářet strategické aliance a prosazovat svůj vliv.

Nikdo také nepopírá, že Rusko při prosazování svého vlivu drtivou většinou používá neetické a nepřijatelné metody. Jenže představa, že lidé ve světě jsou naivní neználkové, kteří automaticky a nekriticky přijímají bezostyšnou propagandu ruských médií, je absurdní. Lidi jsou většinou schopni vnímat objektivní skutečnosti a nestávají se obětí manipulace.

Vzhledem k tomu, že se pohybuji v prostředí slovanských, tedy především ruských, studií na západních univerzitách už skoro čtyřicet let, mám tak trochu povědomí o tom, jací jsou západní rusisté, "studující Gumiljova". Představa, že šíření ruské kultury může znamenat nekritické šíření podpory pro mafiána Putina, je absurdní. Evropští odborníci na ruskou kulturu a politiku jsou často těmi nejkritičtějšími hodnotiteli současné ruské politické situace - protože právě přesně vědí, co se děje.

Czech police: "The injured muslim man has probably assaulted himself"

11. 5. 2016

Issak T., the muslim man who was assaulted in Prague in January with a knife and ended up in hospital "may have assaulted himself", says the Czech police in its official explanation why it has decided to shelve the investigation of this crime.

After three months, the Czech police has apparently come up with a number of inconsistencies which it has been unable to explain. There are three possibilities, the police says: Either someone did deliberately injure the muslim man with a knife, or someone did so unwittingly, or the muslim man assaulted himself.

The victim of the crime insists that his statement to the police about the crime is correct but, the police says, the man has failed to explain the inconsistencies. Street cameras installed where the crime allegedly took place did photograph two men whose description corresponded to the descriptions of the perpetrators of the assault. These two men were also seen by a caretaker in a local park. But Issak T has refused to identify these men as the perpetrators.

The wound, inflicted on Issak T. was "only" three centimetres deep and did not bleed much. says the police. Moreover, the video recording from the scene of the crime does not correspond to Issac T.'s testimony, said the police. Isaac T said that after having been knifed, he walked home with pressing his hands onto the wound. However, on the video recording, he is not doing so at all.

But Issak T., told the Hospodářské noviny newspaper that the police is referring to a video recording from a different day, not from the day of the assault.

"When they knifed me, it was extremely painful. I have no reason to invent my testimony. I am not an idiot who hurts himself with a knife. No normal person would do this."

The assaulted man can appeal against the police shelving the investigation but his partner, a pro-refugee activist Eva Zahradníčková, said that he will probably not appeal because they have had enough of all the stress and do not trust the authorities now. Zahradníčková has been subjected to inspections from Czech social welfare officers who have assumed that since she has been helping refugees at Idomeni, she must have been neglecting her own children.

Zahradníčková says that she and Issac T. have been the subject of threats and of hate mail for their pro-refugee activism. About a week before the assault someone sprayed a swastika on a car which was parked before their house. The Czech police does not understand why no one has reported this or taken a picture of the graffiti.

Extreme right wing activists in the Czech Republic have often argued that pro-refugee activists deliberately stage "right-wing" assaults against themselves in order to evoke the sympathy of the public. Many people in the Czech Republic regard pro-refugee activists as dangerous or misguided left-wing extremists.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

Prohnilost západní politické třídy a rostoucí ruská agresivita představují smrtící koktejl

O Noční vlky jde až v poslední řadě

11. 5. 2016 / Karel Dolejší


V sobotu 7. května zveřejnil Guardian článek ruského zpravodaje Shauna Walkera nazvaný "The day we discovered our parents were Russian spies" (Den, kdy jsme zjistili, že naši rodiče jsou ruští špioni) ZDE. Vypráví příběh bratrů Timofeje a Alexandra Vavilovů, kteří se narodili coby Kanaďané rodičům vystupujícím jako Donald Heathfield a Tracey Foley. Ve skutečnosti ale šlo o Alexandra Bezrukova a Jelenu Vavilovovou, dlouholeté ruské špiony využívající pro účely krytí jmen Kanaďanů zemřelých v dětském věku.

Czech Republic: University holds Racist Ball, Says “Nothing Wrong” with Stereotypes

10. 5. 2016 / Sam Graeme BeatonThe Janáček Academy of Music and Performing Arts in Brno (JAMU) is facing criticism and allegations of racism after photos of a themed ball, titled “From Ray Charles to Kanye West” (Od Raye Charlese po Kanyeho Westa) have been circulated on social media. The event, which was held at Divadlo na Orlí at the end of February, was advertised through graphics featuring fried chicken and watermelon, a long-held stereotype concerning African American people, with the venue being listed on the Facebook event page as being in “a small ghetto in the middle of Brno” (V malém ghettu uprostřed Brna). In addition, the traditional competition to find the King and Queen of the ball was renamed in favour of selecting the “Biggest pimp and top hoe” (největšího pimpa a top hoe), another crude stereotype concerning sexual promiscuity of black people. It is unclear whether the event was officially sanctioned by JAMU, however the email address provided on the event page does feature a jamu.cz email address.

166 photos of the ball, which have been uploaded to Facebook, include watermelon decorations, servings of fried chicken and at least nine people in blackface, a practice which has been widely condemned for its racist origins. Several participants can be identified by being tagged in the photos, and all appear to be studying at JAMU. After being challenged over the theme and content of the ball, Ples JAMU defended the actions, stating that “thank goodness we do not have to share all trends, influences and opinions on the social, political and cultural situation of the United States in Central Europe” (Díky bohu nemusíme ve střední Evropě sdílet veškeré tendence, vlivy a názory týkající se sociální, politické a kulturní situace ve Spojených státech) and claiming that the method of ‘expressing admiration for the artistic creations of a particular ethnicity’ does not particularly matter (Co konkrétně se vám na inspiraci a svým způsobem i vyjádření obdivu k umělecké tvorbě určitého etnika nezdá?). These replies have been met with derision. As one commentator put it, “A celebration of black music and culture does NOT look like this.”

As further scrutiny has been placed on racism in the Czech Republic and Slovakia over the past year in light of welcoming further refugees and asylum seekers into Europe, the JAMU ball reflects further ingrained and even institutionalised stereotyping that goes beyond the current increase in racism towards people of Middle Eastern origin. The ball panders to a crude and offensive representation of black people, of which many tropes go back more than one hundred years to the days of mass disenfranchisement and segregation of African Americans. That this has originated from students of a university raises the question if enough if being done to combat discrimination in higher education and amongst the wider student population.There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

Britská královna si stěžovala, že čínští činitelé byli "velmi nezdvořilí"

11. 5. 2016Kamery zachytily britskou královnu Alžbětu na garden party, jak si stěžuje na "nezdvořilost" čínských státních činitelů během nedávné návštěvy číského prezidenta v Británii. Na garden party byla představena velitelce londýnské Metropolitní policie Lucy D’Orsi jako činitelce, která byla odpovědná za bezpečnost během návštěvy čínského prezidenta v Londýně. (Mimochodem, pro čtenáře v ČR: povšimněte si, že velitelem londýnské policie je žena!) Královna na to reaguje, "To jste měla smůlu," a později říká "Oni byli nesmírně nezdvořilí vůči [britské] velvyslankyni. Lucy D’Orsi si pak stěžuje královně, že celá čínská návštěva byla pro ni velkou zátěží a že v jednu chvíli čínští činitelé prostě "odešli" ze schůzky s ní a s britskou velvyslankyní v Číně a oznámili, že návštěva čínského prezidenta "je zrušena".

"Pozoruhodné," říká královna.

"Je to ale velmi nezdvořilé a velmi nediplomatické," dodává policejní velitelka.

Záběry rozšířila mediální služba Buckinghamského paláce.

Na jiné oficiální akci v úterý zachytily kamery zase to, jak se před svou globální konferenci o boji proti korupci královně vytahuje britský premiér David Cameron, že na konferenci přijíždějí prezidenti "dvou fantasticky zkorumpovaných, nejzkorumpovanějších zemí na světě", totiž Nigérie a Afghánistánu.

Věk citlivých mikrofonů a operativních kamer zjevně zrovna nenapomáhá mezinárodní diplomacii.

Podrobnosti v angličtině ZDE ZDE

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za duben 2016

15. 5. 2016

V dubnu 2016  přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 55 080 Kč.   Příjem z reklamy byl 6254 Kč.

Zůstatek byl koncem dubna 2016 128 923.08 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Český film | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
32371