"Analytička" Zlámalová v Echo24 dokládá, že nejen politika je v krizi

Případová studie: Česká mediální tupost v krystalické podobě

4. 8. 2016 / Bohumil Kartous

Šelmy a lovci, tajemné progresivistické spiknutí v nejvyšších politických špičkách, odhalení pokusu usurpovat moc prostřednictvím návrhu na zrušení zákona Ústavnímu soudu ombdusmanem. Vezmete skutečnost, zalejete ji univerzální ideologickou omáčkou (shodou okolností nahnědlou), opepříte konspiračním schématem, přidáte silnou dávku koncentrovaného populismu a podáváte. V poslední mediální cenové skupině je to podobný hit jako ohřátá sekaná v nádražce. Jenže co když to médium, v tomto případě Echo24, předstírá, že je rádoby exkluzivní oáza nezávislé žurnalistiky pro náročné? Má mediální stupidita v ČR nějaké hranice, nebo se rozpíná jako vesmír? Pokud média hloupým způsobem lžou, je možné očekávat něco jiného od politiků?

Rozhovor Britských listů 68:

Dvacet let Britských listů

29. 7. 2016Před dvaceti lety, dne 29. 7. 1996, vyšlo první číslo deníku Britské listy. V dnešním Rozhovoru Britských listů hovoří Bohumil Kartous s Janem Čulíkem o tom, co ho vedlo k založení tohoto serveru, proč ho rediguje a zda má pocit, že to má nějaký smysl. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 29. července 2016.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

Britka zatčena, že četla v letadle knihu

4. 8. 2016

Fyzioterapeutka Faizah Shaheen z anglického města Leeds byla na letišti v severoanglickém Doncasteru předána policii, poté, co si posádka letadla firmy Thomson Airways povšimla, že žena v letadle čte knihu. Kniha, vydaná v angličtině anglickým nakladatelstvím, měla titul: Hovoří Sýrie: Umění a kultura z frontové linie. Kniha měla v Británii pochvalné recenze.

Policie Shaheenovou vyslýchala patnáct minut podle Zákona o terorismu, podle něhož má britská policie právo zadržet kohokoliv, aniž by musela udávat důvod.

Faizah Shaheen sdělila listu Independent, že na policii podá oficiální stížnost: "Byla jsem naprosto nevinná - jednali se mnou, jako bych něco spáchala. Nechápu, jak pouhé čtení knihy z vás může udělat podezřelou osobu. Řekla jsem policii, že to je nepřijatelné. Jsem si jista, že by tomu bylo jinak, kdybych nebyla muslimka."

Kniha je souborem esejů a textů více než 50 umělců, kteří protestují proti "kultuře násilí" v dnešní Sýrii. Spisovatel A.L. Kennedy o ní v recenzi napsal, že jde o "moudrou, odvážnou, imaginativní a nádhernou reakci na všechno, co je v lidském chování ošklivé."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Smrt Bin Ládina džihád neukončila. Neukončí ho ani případné zničení "islámského státu"

4. 8. 2016 / Karel Dolejší


Někteří lidé jsou obětí představy, že to co se samo označuje jako "islámský stát" je fyzická, v prvé řadě vojenská struktura lokalizovaná na syrsko-iráckém pomezí. Tato představa odpovídá převládajícím západním paradigmatům, tak jak degenerovala od klasiků vojenské strategie Jominiho a Clausewitze k americkým "taktickým" generálům, jež ze všech možných proměnných zajímá pouze "body count". V tomto smyslu lze zploštěný pohled připisovat primitivnímu materialismu, který nedokáže chápat komplexnější struktury ani tak dobře, jako to dokázali ještě klasičtí myslitelé z dob napoleonských válek.

Czech Republic: The South Moravian region has paid hundreds of thousands for PR articles to a racist website

4. 8. 2016

 The South Moravain region has paid approximately 650 000 Czech crowns (approximately USD 27,000) for PR articles, praising Michal Hašek, the social democratic governer of the region, to a controversial, racist website Parlamentní listy, which specialises in disseminating hate speech against muslims and refugees, thus probably infringing several articles of the Czech penal code.

More about the type of material, published by Parlamentní listy, HERE

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

Za xenofobní hysterií politiků je zřejmě jejich vlastní strach o postavení

4. 8. 2016 / Boris Cvek

O Andreji Babišovi, de facto majiteli druhé nejsilnější (či dokonce možná už nejsilnější) politické „strany“ v Česku, je známo, že nemá problém s názorovými „veletoči“ a že mu takové jednání neubírá na veřejné podpoře.

Jeho poslední tažení proti kvótám a přijímání uprchlíků vůbec je tedy obtížné chápat jako definitivní postoj, zejména když k němu mlčí zbytek jeho „strany“ a když je velmi málo pravděpodobné, že by se svým názorem uspěl. Spíše se zdá, že je to humbuk pro veřejnost: většina jeho voličů nemusí mít takové postoje, nicméně stabilizuje tím přinejmenším „okraje“ a málokdo ho za to opustí.

Babiš a jeho hnutí nejsou u moci díky uprchlické krizi a xenofobní, národovecká rétorika zjevně k závratnému růstu voličské podpory nevede, jak je vidět na tradičních krajně pravicových stranách. Je proto zvláštní, jak média i politici v Česku postupně propadají krajně pravicové rétorice, a to i z nitra sociální demokracie. Že to dělá „levicový prezident“, na to jsme si už zvykli. Je „svérázný“.

Mirek Dušín v knoflíkové válce

4. 8. 2016 / Karel Dolejší


Představte si, že jste se z jakéhosi důvodu nechtěně přimíchali do hospodské rvačky - takové, v níž vám chrstnou pivo do očí, přetáhnou vás židlí přes hlavu a nakopnou do rozkroku.

A v ten moment s naléhavým výrazem předstoupí řečník požadující, abyste bezpodmínečně dodržovali pravidla boxu kodifikovaná AIBA ZDE, k jejichž dodržování se přece vaše země zavázala ZDE.

19 letý muž ubodal v Londýně jednu ženu a pět lidí zranil

4. 8. 2016

Aktualizace: Útočník byl norský občan somálského původu. Žije v Británii od pěti let a byl v péči zdravotníků kvůli duševní chorobě. Důvodem k útoku bylo podle policie útočníkovo duševní zdraví. Nešlo o radikalizaci ani o teroristický útok.

Muž byl zatčen. Policie uvádí, že signifikantním faktorem při útoku bylo útočníkovo duševní zdraví.

K útoku došlo ve středu po 22.30 hodině na Russell Square v centru Londýna, nedaleko tamějšího Hotelu Imperial. Podezřelého útočníka policie ochromila taserem a odvezla ho do nemocnice, kde setrvává pod policejním dohledem. Pět zraněných bylo ve čtvrtek ráno propuštěno z nemocnice.

Útočníkovou obětí, která zahynula, se stala filantropka Danielle Horton (64), manželka amerického profesora psychologie z Floridské státní univerzity. Během několika málo hodin měli se oba manželé vrátit do USA.

Předtím, než zemřela, po pobodání, varovala kolemjdoucí, že vrah je stále ještě přítomen.

Podrobnosti v angličtině ZDE ZDE

Nová fronta boje proti džihádismu aneb Daeš v předsálí Evropy

4. 8. 2016 / Daniel Veselý

Z pozice někoho, kdo se dívá na světové dění jako na sled příčin a následků, může být opětovné a sebereflexi postrádající nasazování vojenské síly v konfliktních oblastech vnímáno jako naprosto nelogické a destruktivní. Avšak z vrcholných mocenských pozic se zdá být opakování těch samých chyb jako něco naprosto přirozeného. To bezezbytku platí pro otevření další fronty ve válce proti samozvanému Islámskému státu (Daeši), což inicioval Bílý dům.

Politici se prostituují finanční podporou kriminálního serveru

4. 8. 2016Haškův kraj inzeruje za statisíce na serveru, jehož obsah porušuje hned několik paragrafů českého trestního zákoníku:

§ 355

Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob

(1) Kdo veřejně hanobí

a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo

b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a) nejméně se dvěma osobami, nebo

b) tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

§ 356

Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo

b) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.

Prezident Světové banky v BBC: Není řešením uzavřít hranice a stát se xenofobem

4. 8. 2016

Prezident Světové banky dr. Jim Yong Kim: Na finančním jednání skupiny G20 minulý měsíc jsme doufali, že poprvé během mého funkčního období budeme moci zvýšit svá očekávání, co se týče globální ekonomiky. Pak ale došlo k brexitu a MMF snížil svá očekávání růstu. A my jsme ještě nevypracovali svá data, ale také čekáme, že budou nižší.

Moderátorka: A bude ten záporný dopad trvat?

Jim Yong Kim: Uvidíme. Problém je, že existuje tolik nejistoty. Pro nás ve Světové bance se tato nejistota promítá do těžkých dob pro rozvojový svět. Pokaždé, když dojde k takovéto nejistotě, jste svědkem úprku kapitálu do bezpečí, a to je většinou pryč z rozvojového světa. Doufáme, že se situace brzo objasní. Brexit je bohužel jedním z řady faktorů, které se přidaly k už existujícím záporným faktorům. V důsledku poklesu cen komodit, a ty zůstanou nízké, exportéři komodit jsou ve velmi složité situaci. Pokud přidáte brexit k těmto dalším trendům, očekáváme pomalý růst a vyhlídky, které zdaleka nejsou tak optimistické, jak vypadaly ještě před několika měsíci.

Moderátorka: A Světová banka je také znepokojena epidemiemi, jako je Zika?

Nejefektivnějším způsobem jak podpořit hospodářský růst je rozdávat občanům peníze, argumentují ekonomové

4. 8. 2016

35 ekonomů zveřejnilo dopis v deníku Guardian, v němž argumentují, že rozdávat peníze přímo domácnostem je nejefektivnější způsob jak vyvolat hospodářské oživení

V dopise, adresovaném britskému ministru financí, argumentuje 35 ekonomů, že by britská vláda měla umožnit Anglické bance, aby v zájmu oživení ekonomiky po brexitu realizovala radikálnější metody.

Banka by podle nich měla mít právo vytvořit peníze na financování infrastrukturních projektů. Nebo by vytvořenými penězi měla financovat snížení daní nebo poskytovat přímé platby peněz domácnostem.

Ve čtvrtek v poledne rozhodne devět členů výboru pro měnovou politiku Anglické ústřední banky, jak bude banka reagovat na ekonomický šok, vyvolaný rozhodnutím Angličanů odejít z Evropské unie. Očekává se, že Anglická banka sníží úrokové míry, avšak ty už nyní jsou na pouhém půl procentu, takže se ekonomové k takovému opatření stavějí velmi skepticky.

Ekonomové píší: "Riziko, které hrozí britské ekonomice, je důsledkem toho, že podniky i domácnosti snižují výdaje v důsledku stále nejistějších hospodářských vyhlídek. Ministerstvo financí a Anglická banka by měly spolupracovat na to, aby přímo stimulovaly poptávku v reálné ekonomice."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Čelní američtí republikáni prý plánují "zásah" proti Trumpovi, ten tvrdí, že všechno je dokonalé

4. 8. 2016

Donald Trump tvrdí, že jeho prezidentská kampaň pokračuje výborně, přestože se mezi činiteli Republikánské strany šíří obavy, že mají kandidáta, který se trvale chová jako blázen.

Reince Priebus, předseda Celostátního výboru Republikánské strany, prý patří ke skupině čelných Republikánů, kteří uvažují, že si budou Trumpovi přímo stěžovat, že jeho způsob vedení prezidentské kampaně je nepřijatelný.

Trump ovšem ve středu napsal na Twitteru: "Moje kampaň je naprosto jednotná, více než kdy předtím."

Avšak v minulých dnech se Trump posmíval rodičům zemřelého amerického vojáka, odmítl podpořit mluvčího Republikánské strany Paula Ryana a Johna McCaina při jejich primárkách a vyjádřil se, že listopadové prezidentské volby budou zfalšované.

Jeho chování vedlo k celé řadě zpráv, že se zřejmě Republikánská strana pokusí Trumpa s jeho šíleným chováním konfrontovat. Aktivisté z jeho kampaně jsou prý "frustrováni", a "sebevražední".

Podrobnosti v angličtině ZDE

Pokud považujete Britské listy za důležitý informační zdroj, předplaťte si je

18. 10. 2016

K udržení existence Britských listů potřebujeme příspěvky ve výši cca 60 000 Kč měsíčně. Tedy 200 Kč měsíčně od 300 čtenářů. Je na vás, zda Britské listy budou po dvaceti letech své nezávislé existence dál pokračovat. Jde o to, zda má česká společnost zájem o tento věcný, na nikom nezávislý zdroj informací z vnějšího světa,  anebo dá přednost nesmyslům, které šíří konspirační weby i většina domácích sdělovacích prostředků.

Jsme přesvědčeni, že přinášením nezávislých informací v dnešní situaci, kdy je většina českých médií v rukou oligarchů anebo ideologicky zaměřených aktivistů, kdy se velká část české společnosti v důsledku iracionálního strachu z jinakosti, kterou často z otevřených komerčních důvodů vyvolávají tato neseriozní média, děsivým způsobem propadá do nenávisti a rasismu a záměrně ignoruje fakta, je Britských listů zapotřebí více než kdy předtím v celé jejich téměř dvacetileté historii.

Jsme hrdi na to, že v českém prostředí jsou Britské listy jediným nezávislým médiem, které nemá vazby na žádné podnikatelské či skupinové zájmy a jehož existence spoléhá výlučně na drobnou finanční podporu od čtenářů. Děkujeme jim za to - prosíme, udržte to.

Pokud tento názor sdílíte, upozorňujeme, že Britské listy nemohou přežít bez pravidelných finančních příspěvků svých čtenářů. Toto není žádná frivolita, z příspěvků hradíme honoráře našich kmenových spolupracovníků a jsme hrdi na to, že nejsme závislí na žádné české ani zahraniční zájmové či manipulativní organizaci. Má-li to však fungovat trvale, potřebujeme i nadále systematickou finanční podporu veřejnosti. Přehled výdajů Britských listů pravidelně zveřejňujeme.

Prosíme, přispějte.

Informujte, prosíme, o existenci Britských listů své racionálně a kriticky uvažující přátele v české společnosti, schopné vnímat fakta. Jde do tuhého a lidé přístupní věcným informacím by měli vědět, kde je získávat, aby byli schopni korigovat šílený, iracionální většinový diskurs, který nyní zavedl velkou část české společnosti na nesmírně nebezpečnou cestu ke globální izolaci.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

Příspěvky na provoz Britských listů je možno  zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2, nebo i z mobilního telefonu. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Spojení Kellera a Klause je za daných okolností logické

Ferdyš Pištora obrátil? Kde konkrétně?

4. 8. 2016 / Pavel Urban

V červnu BL uveřejnily „případovou studie jednoho z intelektuálních ‚disidentů‘“ Jana Kellera z klávesnice Daniela Veselého. Daniel Veselý asi nebude jediný, kdo v minulosti u zmíněného sociologa a posléze europoslance hledal poučení, a teď zjišťuje, že jeho skutečný hodnotový a názorový arzenál představuje těžko stravitelné zklamání. Toto zklamání ale nemusí znamenat, že sociolog nějak zásadně názorově otočil. Může být, že zklamaní v minulosti četli a poslouchali jen to, co číst a poslouchat chtěli. A nedomýšleli to, co domýšlet nechtěli. A v lepších časech nemuseli. Co ze své minulosti profesor Keller vlastně přehodnotil, popřel či dokonce zatratil?

Klaus jako nejlepší z možných světů

4. 8. 2016 / Bohumil Kartous

Gottfried Wilhelm Lebniz postavil svou racionalistickou etiku na obhajobě světa jako nejlepšího možného. Takto ho Bůh - mechanik stvořil a tedy těžko může člověk pochybovat o tom, že by mohl být lepší. Už jen proto, že člověk těžko může vést rovnocennou dialektiku s Bohem. Od osvícenských racionalistů jsme se už ale posunuli trochu vpřed a můžeme si dovolit ten luxus pochybovat o "nejlepším z možných světů" jednoduše proto, že se nemusíme nutně vyrovnávat s boží existencí. Potom ale není rozumné podléhat dojmu, že svět, jak byl dán, nemohl být lepší. Notabene když je řeč o 90. letech a o tom, že bychom snad měli stavět pomníky Klausovi za to, jak skvěle zvládl transformaci ekonomiky.

Bodláky Václava Duška

Vražedné restauranty

4. 8. 2016 / Václav Dušek

Chceš-li lapit žloutenku, salmonelu, laxírku, zajdi do restaurantu Alá Blaf. Poznáš ho již z daleka - přepálený tuk se line ulicí, mouchy padají k zemi, usedneš-li, hladový poutníku, ke stolu, pak věz, že doma budeš dlouze větrat oděv, budeš se muset osprchovat, abys nepřipomínal kuřecí, vepřový řízek - steak ze stoletého vola, ryby zaslané zmrazené a šupem putující do kuchyní - napsáno čerstvé. Zdali! Krásné omyly v restaurantech i hotelích. Jídelní lístek bývá zavádějící, neřku-li zavánějící podvodem k oklamání hosta. Host do domu, Bůh do domu…

Donald Trump údajně dorovnal finanční ztrátu v kampani vůči Hillary Clintonové

4. 8. 2016

Republikánský kandidát Donald Trump společně se stranou, která ho nominovala, údajně získali za poslední měsíc prostřednictvím kampaně zaměřené na malé dárce 64 milionů dolarů. Celkově shromáždila Trumpova kampaň za poslední měsíc 82 milionů dolarů, což je jen drobný rozdíl oproti kandidátce demokratů Hillary Clintonové. K dispozici tak má - podle zdrojů z jeho kampaně - 74 milionů dolarů v hotovosti, což mu umožňuje financovat předvolební souboj. Informaci přinesl deník NY Times.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Mapa technologických inovací v Evropě

4. 8. 2016

Převážná část Dánska, velká část Německa a Švédska, jižní Anglie, okolí Paříže, jižní Holandsko, oblast Helsinek. Podle deníku The Independent nejvíce technologicky inovativní regiony v Evropě. Česká republika patří mezi "mírně se rozvíjející regiony". Zajímavé je, že v Německu dosahuje počet lidí s VŠ vzděláním pouze podprůměrné úrovně ve srovnání v rámci EU.

Humanitární katastrofa v Aleppu se stále zhoršuje

3. 8. 2016

Probíhá povstalecký protiútok ve snaze prolomit obležení Aleppa syrskou armádou. Situace civilistů se stále zhoršuje, Aleppo v současnosti představuje humanitární katastrofu nevýslovných rozměrů: 300 tisíc lidí ve válečné zóně.

Mají hlad, bojí se a nejsou v bezpečí: Děti, na které se Británie vykašlala

3. 8. 2016

Čtvrt roku poté, co Británie přislíbila pomoc dětským uprchlíkům v Calais, se nestalo nic.

Co nejvíc vadí desetiletému dítěti, které žije bez rodičů v uprchlickém táboře v Calais? Abdulovi nejvíce vadí krysy, které šustí kolem něho, když spí, a znepokojuje ho, jak těžké je shánět jídlo, poté, co francouzské úřady uzavřely kavárnu, která dávala dětem jídlo zadarmo.

Bojí se místní policie, která na něho stříká slzný plyn. Hlavně má starosti o svého devítiletého bratrance, za něhož je plně odpovědný a který těžce nese pětiměsíční anabázi, kterou prošli poté, co uprchli před násilím v Afghánistánu.

Zapomenutá válka: Půldruhého milionu dětí v Jemenu je ohroženo hladomorem

3. 8. 2016

Tento hladomor stoprocentně vytvořili lidé. Saúdská Arábie používá britské bomby, britská letadla a britské experty, kteří to způsobují. Jemen je už dlouho zapomenutou válkou. Nemusí to být zapomenutý hladomor.

Oběti jemenské války neumírají jen na následky bombardování a střílení. Katastrofa, kterou svět nezaznamenává, je podvýživa. Trpí jí půl druhého milionu dětí a pediatrická oddělení nemocnic v městě Sanaa jsou pod obrovským tlakem. V čekárně leží Imtias, jsou jí dva roky. Váží čtyři kilogramy, to je váha nově narozeného dítěte v Británii. Její vážná podvýživa jí způsobuje infekce plic. A to jí nyní ohrožuje život.

Jak mluvíme s lékařkou, zdravotní sestra nás volá do pokoje pro naléhavé případy. Právě tam přijali pětiměsíčního chlapce jménem Atan. Přinesli ho zděšení rodiče. Je ve vážném stavu. V důsledku podvýživy je malý, nemocný a nemůže dýchat. Jeho matka v důsledku podvýživy přišla o mléko. Dítě nyní dostalo gastroenteritidu z kozího mléka.

Reportér: Máte co jíst?

Atanův otec: Mouku. Jen mouku a rýži. Nic jiného nemáme.

A tady je vysvětlení, proč není nic. Na jih od Huty ovládaného Jemenu leží přístav Hadeida. 90 procent potravin v Jemenu se dováží. Drtivá většina prochází tímto přístavem. Byl zcela ochromen leteckým bombardováním. Je to pozoruhodné, na co se letadla zaměřují. Bombardování zničilo ovládací kabiny u jeřábů, takže žádný z těchto obřích jeřábů nefunguje. A mohou tady přistát pouze lodi, které mají na palubě vlastní jeřáby. Celý proces je tak nesmírně pomalý.

V přístavu byly také vybombardovány skladiště pro potraviny. A nedaleko byla chirurgickým leteckým útokem zničena mlékárna a továrna na kuchyňský olej.

Bombardování těchto nesmírně kontroverzních cílů vedou k obviňování Saúdské Arábie, že porušuje mezinárodní humanitární právo. Takže zatímco ceny potravin nevyhnutelně stouply, příjmy obyvatel drasticky poklesly. Není skoro žádná práce a OSN uvádí, že 2,8 milionu lidí byly bombardováním vyhnány z domovů. Mnoho z nich žije v deprimujících uprchlických táborech na venkově.

Tito lidé stoprocentně závisí na skromné humanitární pomoci. Sadiqova rodina dostává jeden pytel mouky jednou za dva měsíce a občas pytlík čočky. Jeho dcera Saffa trpí podvýživou. V jiném stanu jiné dítě, Rabba, je na tom ještě hůř.

Dobrovolníci z humanitární organizace Lékaři bez hranic jim doporučili, aby děti vzali do nemocnice, jenže oni si nemohou dovolit cestu.

Sadiq mě vezme na procházku. Chce mi něco ukázat. Je to hřbitov. Je tu pohřbeno mnoho dětí, které zemřely na podvýživu.

Po návratu do města Sanaa jsem zašel znovu do nemocnice. Imtias vypadala daleko líp. Avšak tragicky, nemluvně Atan, zemřel.

Tento hladomor stoprocentně vytvořili lidé. Saúdská Arábie používá britské bomby, britská letadla a britské experty, kteří to způsobují. Jemen je už dlouho zapomenutou válkou. Nemusí to být zapomenutý hladomor.

BBC: Promluvila litevsky, vychrstli na ni coca colu

3. 8. 2016

Přijdete sem za lepším životem, pracujete jako jiní lidé, platíte účty, a oni s vámi zacházejí, jako byste byli póvl. Kus hovna."

"Mluvila jsem svým jazykem s babičkou z Litvy a oni mi do tváře vychrstlli coca colu. Nadávali mi. Co tady prý v jejich zemi hovořím svým zasraným jazykem."

Reportér: "Stalo se vám tohle někdy předtím?"

Litevka: "Ne, nikdy. Nikdy. Mám tři děti, kteří mluví líp anglicky než litevsky, víte. Těžké časy. Už to tady pro nás není bezpečné."

Všechny ekologické indexy dokazují, že se globální oteplování radikálně zintenzivňuje

3. 8. 2016

Rok 2015 byl nejleplejším rokem v historii, roční teplota povrchu země překonala předchozí rekord z roku 2014 o 0,1 stupně Celsia. To znamená, že svět je nyní o 1 stupeň teplejší než v předindustriální éře, především v důsledku vysoké koncentrace skleníkových plynů.

Oceány, které absorbují více než 90 procent nového CO2 vypouštěného do atmosféry, dosáhly také nové rekordní teploty. Ve východním Pacifiku, kde dominuje el Niňo, o 2 stupně Celsia a v Arktidě v srpnu byla teplota vyšší o ohromujících 8 stupňů Celsia víc, než je průměr.

Teplotní expanze oceánů, doplněná táním ledovců, vedla k nejvyšším hladinám moří v roce 2015. Jsou nyní o 70 mm vyšší než v roce 1993, kdy se to začalo měřit. Moře stoupají každoročně o 3,3 mm. Západní Tichomoří a Indický oceán stoupají nejrychleji.

Koncentrace CO2 v atmosféře přesáhla loni v Mauna Loa na Havajských ostrovech symbolických 400 částic na milion. Globální úroveň CO2 byla o něco nižší, 399,4 ppm, což je ve srovnání s rokem 2014 zvýšení o 2,2 ppm.

V únoru 2015 bylo také v Arktidě zaznamenáno nejmenší množství ledu za posledních 37 let, co se údaj měří satelity. Alpské ledovce zaznamenaly další ztrátu ledu už 36. rok a ledový štít v Grónsku, jehož roztátí by vedlo k zvýšení světových hladin moří o 7 metrů, zaznamenal tání na 50 procentech svého povrchu.

Rychlé klimatické změny budou mít vážné důsledky pro lidi i další biologické druhy. V červnu 2015 usmrtila vina veder v Káráčí v Pákistánu více než 1 000 lidí. Vážné sucho způsobilo nedostatek potravin pro miliony lidí v Etiopii a absence deště způsobila intenzivní lesní požáry v Indonésii, které vyprodukovaly obrovské množství skleníkových plynů.

Grafy a podrobnosti v angličtině ZDE

Czech Deputy PM Babiš: "I reject the EU refugee quotas"

3. 8. 2016

"I will not accept refugee quotas [for the Czech Republic]. The situation has changed. We see how migrants react in Europe. There is a dictator in Turkey," tweets the Czech Deputy PM and Finance Secretary, the oligarch Andrej Babiš:

"We must react to the needs and fears of the citizens of our country. We must guarantee the security of Czech citizens. Even if we are punished by sanctions," added Babiš on Twitter. "My coalition partners have not accepted my proposal. Let the Czech Parliament decide, then," says Babiš:

Donald Trump zápolí s brečícím nemluvnětem během předvolebního shromáždění

3. 8. 2016

Donald Trump reagoval zlobně na to, že během jeho "projevu" během jednoho předvolebního shromáždění, začalo v sále brečet nemluvně. Nejprve tvrdil, že "miluje nemluvňata", pak obrátil a požadoval, aby bylo nemluvně, a další přítomná nemluvňata, která pak v sále brečela "okamžitě odstraněna".

Začínají si vedoucí představitelé Republikánské strany uvědomovat, že Trump je šílenec?

3. 8. 2016

Je jasné, že reakce Donalda Trumpa na různé mluvčí, kteří vystoupili na celostátním sjezdu Demokratické strany nebyla racionální, píše komentátor deníku Washington Post Robert Kagan.

Proč zesměšňovat rodiče vojáka, který zemřel při službě své zemi v Iráku? A proč to dělat celé čtyři dny? Proč útočit na zásluhy vyznamenaného generála, který byl velitelem amerických jednotek v Afghánistánu? Proč si dělat legraci z dobré pověsti populárního bývalého primátora New Yorku? Trump přece musí vědět, že na každém stranickém sjezdu, včetně sjezdu jeho vlastní strany, vystupují lidi a kritizují nominanta opoziční strany. Není prostě zvykem automaticky zpětně zaútočit na každého člověka, který vás zkritizuje. A zejména není moudré vyvolávat konflikty, v nichž v žádném případě nemůžete zvítězit, jako například konflikt s truchlíci matkou zemřelého vojenského hrdiny, anebo s generálem. Prostě není ve vašem zájmu něco takového dělat.

To co se stane v Evropě může způsobit, že Donald Trump bude vypadat jako příjemný člověk

Tma nad Evropou

3. 8. 2016


Není těžké šířit děs. Nepotřebujete atraktivní zbraně nebo síť konspirátorů. Vše co potřebujete k vyvolání maximálního strachu je náklaďák, podomácku vyrobená bomba, nůž nebo sekyra, napsala pro Globe and Mail Margaret Wente.

Kulturní diplomacie:

Zeman znovu poškodil v Německu dobré jméno ČR

3. 8. 2016

Komisař EU Günther Oettinger: Zemanovy výroky jsou ostudné

Německý komisař v EU Günther Oettinger označil nejnovější výroky Miloše Zemana za "ostudné" a za záměrnou difamaci evropského práva. Zeman v úterý požadoval, aby ČR ignorovala kvóty EU a nepřijímala žádné uprchlíky.  Oettinger řekl v úterý večer v rozhlase: "Jsem přesvědčen, že se musíme s ostudou ptát sami sebe, zda 300 000 Syřanům v Aleppu skutečně odmítneme pomoc. Lidé tam hladovějí a jsou ve smrtelném nebezpečí. Samozřejmě, chápu, že Česko nemá historicky tolik důvodů, aby jeho ústava poskytovala politický azyl, jako máme my. Avšak uprchlické kvóty schválila v EU většina a je to evropský zákon. Kdokoliv pomlouvá evropské zákony tak, jak to dělá prezident Zeman, oslabuje Evropu jako celek."

http://www.faz.net/aktuell/politik/fluechtlingskrise/tschechien-praesident-will-keinen-einzigen-fluechtling-aufnehmen-14369449.html

Český prezident žádá Merkelovou, aby změnila politiku vůči uprchlíkům

"Vstřícná politika vůči uprchlíkům se ukázala jako nesmysl," tvrdí kontroverzní český prezident, který má jen reprezentativní funkci.  "Jediným řešením je eliminovat příčinu a tou jsou bohužel ilegální migranti." [Pozn.red. BL: Uprchlíci nejsou ilegální, viz Ženevské dohody, Zeman lže.]

http://www.bild.de/bildlive/2016/10-tschechien-politik-47082628.bild.html

Český prezident charakterizoval vstřícnost vůči uprchlíkům jako "nesmyslnou"

Zeman znovu zuřivě zaútočil na prouprchlickou politiku Angely Merkelové. Merkelová si musí uvědomit, že její uprchlická politika je "nesmyslná", řekl český prezident Miloš Zeman. Německo nemůže zvládnout statisíce uprchlíků, zejména když jsou mezi nimi džihádisté. Zeman také požadoval liberalizaci zákona o vlastnictví zbraní a chce postavit proti uprchlíkům zeď na hranici, jako v Maďarsku.

http://www.handelsblatt.com/politik/international/kritik-an-merkels-kurs-tschechischer-praesident-nennt-willkommenskultur-unsinnig/13952112.html?nlayer=News_1985586

Český prezident Zeman znovu zuřivě zaútočil na uprchlickou politiku Angely Merkelové - označil ji za "nesmyslnou".

http://www.focus.de/politik/ausland/fluechtlingskrise-im-news-ticker-tschechischer-praesident-nennt-merkels-fluechtlingskurs-unsinnig_id_5778189.html

"Poskytneme úrodnou půdu pro barbarské útoky". Český prezident Zeman požaduje, aby jeho země nepřijímala uprchlíky. Česká vláda se jich chystá přijmout 80.

http://www.zeit.de/politik/ausland/2016-08/tschechien-fluechtlinge-eu-quoten-migranten-terrorismus-milos-zeman

http://www.sz-online.de/nachrichten/naehrboden-fuer-barbarische-angriffe-3458009.html


Zdeněk Škromach, deputy head of the Czech Social Democratic Party, hits out at (non-existent) refugees

3. 8. 2016Zdeněk Škromach, deputy head of the Czech Social Democratic Party, has recorded a chauvinistic diatribe against non-existent foreigners and immigrants. He filmed himself in the light of a torch, sitting in a portable rubber paddling pool, extolling what he sees as "Czech national virtues": "Do you feel that the Czech national traditions are under threat? Light fires and show that we will not give up our traditions! We will not be changing in order to conform to the values of the immigrants. Those who are coming must accept our values. If they do not want to, they should look for some other countries! This is OUR home," he said and used dramatic music to underline his chauvinist rant.

Source in Czech ZDE

Stovky muslimů se spojily ve Francii s křesťany k poctě zavražděného katolického kněze

2. 8. 2016

Křesťané a muslimové se spojují ve Francii poté, co teroristé zavraždili katolického kněze. Stovky muslimů začaly chodit na katolické mše jako výraz solidarity.

Muslimská žena: "Tato zkouška nás nerozdělila, ale naopak nás spojila."

Jiná muslimská žena: "V první řadě chceme vyjádřit poctu Otci Hamelovi."

Třetí muslimská žena: "V těchto chvílích člověk musí být přítomen."

Místní muslimské komunity vraždu odsoudily. Odmítly "pošpinit islám" tím, že by poskytly vrahům tradiční muslimský pohřeb.

Během pohřebního ceremoniálu v katedrále v Rouenu sestra Otce Hamela hovořila o jeho službě jednotě a snášenlivosti:

"Dnes, Jacquesi, náš bratře, tvůj bratře, máš svou odpověď. Bůh lásky a milosrdenství tě vybral pro službu jiným, abys pěstoval lásku, sdílení a snášenlivost mezi lidmi všech věr."

Obležení Aleppa si na civilistech vybírá krutou daň

3. 8. 2016


Soudě podle rostoucího počtu náletů na Aleppo a sousední města, možná se blíží konec. Před několika dny série 26 režimních a ruských náletů zasáhla opozicí kontrolované město al-Araríb na západním okraji Aleppa a zabila 42 civilistů během 24 hodin.

Brexit povede k úplné likvidaci pěstování britského ovoce a zeleniny, varují zemědělci

3. 8. 2016

Britské ovoce a zelenina zmizí z obchodů, pokud bude zrušen přístup do Británie pro pracovníky z EU, kteří sklízejí v podstatě celou úrodu ovoce a zeleniny, pěstovaných v Británii, varují angličtí zemědělci. Zákaz vstupu pro zemědělské pracovníky z EU do Británie ohrozí potravinovou bezpečnost Británie a ovoce a zelenina v britských obchodech bude dražší než nyní. Angličtí zemědělci naléhají na britskou vládu, aby zavedla nový systém, který by povoloval pracovníkům z EU sklízet v Británii ovoce a zeleninu. Jinak se pěstování ovoce a zeleniny přesune do zahraničí anebo se začnou pěstovat cereálie, které lze sklízet strojově.

Asi 90 procent britského ovoce, zeleniny a salátů sklízí a balí 60 - 70 000 pracovníků ze zahraničí, většinou z východní Evropy. Mnozí tito pracovníci pracují v oblastech, které hlasovaly silně pro brexit.

"Pokud nebudeme mít svobodu projevu, anebo systém, který dovolí zemědělským pracovníkům přijíždět do Británie, zemědělský průmysl v Británii končí," varoval John Shropshire, ředitel firmy G's., jednoho z největších pěstitelů salátu a zeleniny, který zaměstnává 2500 sezónních dělníků a má také farmy ve Španělsku, v Polsku, v České republice a v Senegalu. "Žádný Brit nechce pracovat na poli. Britové chtějí trvalé pracovní příležitosti, které nejsou fyzicky tak náročné. Vláda musí učinit rozhodnutí: buď budeme moci lidi přivážet na práci, anebo práci přivezeme do zahraničí k lidem," zdůraznil. "Vláda si musí rozhodnout, zda chce, či nechce, aby Británie pěstovala potraviny - je to na ní."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Desítky lidí byly zraněny po útoku chlórem v Sýrii

2. 8. 2016

Více než dvě desítky lidí byly zraněny údajným chemickým útokem proti městu v severní Sýrii. K útoku došlo s použitím plynové bomby obsahující chlór. Byla svržena na město Saraqeb v provincii Idlib, které ovládá opozice. K útoku došlo nedaleko místa, kde v pondělí byl sestřelen ruský vrtulník.

K útoku došlo téměř přesně rok poté, co přijala Rada bezpečnosti OSN rezoluci, která určila, že do 12 měsíců má být vyšetřeno, kdo spáchal v Sýrii útok chlórem. Lhůta končí příští týden.

Ibrahim al-Asad, lékař, který ošetřoval oběti, uvedl, že všechny mají problémy s dýcháním a s plícemi, kašlou a mají krví podlité oči.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Británie ve zmatku ohledně toho, co znamená brexit

2. 8. 2016

Britská vláda dosud vůbec nevypracovala otázky, co brexit znamená, natož odpovědi na ně, varují kritici z EU

- Nová britská premiérka Theresa Mayová navštívila celou řadu evropských hlavních měst, avšak není zjevné že by ona či kdokoliv jiný, znala odpověď na to, jak má Británie opustit EU. Opakovala, že Londýn hned tak neplánuje aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy o EU, protože všechny strany si musejí zjistit "podstatu našeho vztahu".

Opakovala také varování, že Británie zajistí ochranu občanů EU na svém území pouze, pokud totéž zajistí evropské země pro britské občany. Britská vláda "splní" požadavek britských voličů na omezení imigrace a zároveň zajistí co možná nejlepší obchodní dohodu s EU. Vzhledem k tomu, že většina členských zemí EU považuje volný pohyb obyvatelstva za základní podmínku přístupu na evropský trh, není jasné, jak toho může být dosaženo.

Donald Trump: "Clintonová je ďábel a prezidentské volby budou zfalšovány"

2. 8. 2016

Donald Trump tvrdil, že existuje možnost, že americké prezidentské volby budou "zfalšovány". Označil také Hillary Clintonovou za "ďábla".

Ve svém hodinovém projevu kromě toho Trump opakoval svá oblíbená témata. Přeháněl svou volební podporu, útočil na dohody o volném obchodu a kritizoval členské země NATO, že "neplatí dost". Opakoval také svou chválu mučení prostřednictvím tzv. "waterboarding": "Oni mohou lidem sekat hlavy, mohou lidi topit, mohou vás pohřbít do písku a my nesmíme používat waterboarding. Nemáme rovnou příležitost." Dav jásal.

Trump se nezmínil o kontroverzi, kterou vyvolal, když kritizoval a zesměšňoval rodiče zemřelého amerického muslimského vojáka, za což byl všeobecně kritizován.

Obě nová kontroverzní témata byla součástí typického způsobu Trumpova jednání, když je v defenzívě. Namísto aby se omluvil nebo své předchozí útoky vzal zpět, zveřejnil kaleidoskop nových obvinění, aby přesunul pozornost médií k tématům, která mu méně škodí.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Vrátili jsme se do třicátých let dvacátého století?

2. 8. 2016

K událostem dochází velmi rychle: brexit, turecký puč, islamistické masakry ve Francii, obklíčení Aleppa, nominace Donalda Trumpa. Od USA před Francii až po postbrexitovou Británii, vysoká míra rasismu a xenofobie, kterou nyní šíří politikové s podporou vyšší než 10 procent, vede lidi k otázce: vrátili jsme se do třicátých let dvacátého století? píše Paul Mason.

Na první pohled jsou podobnosti velmi reálné. V září 1931 Británie hlasovala o odchodu z tehdejšího zlatého standardu - byla to první velká země, která odešla z tehdejšího globálního hospodářského systému. Ekonomická deprese a bankovní krize také připomíná nynější situaci.

Avšak skutečná studie třicátých let ukazuje, že naše dnešní situace je daleko lepší a daleko lépe napravitelná než tehdy, i když v jednom ohledu je horší.

Protiofenzíva u Aleppa: Labutí píseň syrské revoluce?

2. 8. 2016 / Karel Dolejší


V syrské provincii Idlíb došlo včera k sestřelení ruského vrtulníku Mi-8AMTŠ, jehož pětičlenná osádka zemřela. Podle ruské strany stroj distribuoval humanitární pomoc v Aleppu. ZDE ZDE

Podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova osádka stroje "hrdinsky zahynula". ZDE Později byla publikována jména tří z pěti mrtvých ruských vojáků: Kapitán Roman Pavlov, navigátor Oleg Šelamov, technik Pavel Šorochov. Identita dalších dvou osob na palubě nebyla zveřejněna. Mohlo se nejpravděpodobněji jednat o palubní střelce z kulometů.

V Sýrii vznikla největší humanitární katastrofa tohoto století

2. 8. 2016

Moderátor BBC: To, co se odehrává v Sýrii, je největší humanitární katastrofa tohoto století. Občanská válka začala před pěti lety a OSN odhaduje, že zemřelo 400 000 lidí. Více než 10 milionů přišlo o své příbytky. Avšak ani statistika v tomto měřítku neříká nic o hrůzách, jimž čelí každý den statisíci obyvateli Aleppa, druhého největšího syrského města, obklíčeného vládními a ruskými vojsky. Lidé čelí smrti od barelových bomb, shazovaných z nebes, a hlavní hrozbou je nyní hladomor. Hovořili jsme s Pawlem Kriszkem z Mezinárodního červeného kříže:

Pawel Kriszek: Situace v Aleppu je velmi dramatická. Město čelí už dva měsíce sílícím bojům. Není tam v podstatě žádné bezpečné útočiště. Lidé jsou vystavováni raketovým útokům. Situace ve východních částech města je nesmírně znepokojující. Naposledy jsme měli možnost dodat do města potraviny letos v dubnu. Od té doby se zesílily boje, východní část je zcela obklopena a situace se velmi zhoršila.

Moderátor: Takže lidé hladovějí?

Matka muslimského vojáka, který zahynul pro Ameriku, odmítla kritiku Donalda Trumpa

1. 8. 2016

"Jsem muslimka a jsem velmi silná. Mám velmi silné city. Mám velmi silné přesvědčení, že mohu říci, cokoliv chci."

Donald Trump kritizoval tyto truchlící muslimské rodiče... protože matka nepromluvila na sjezdu Demokratické strany.

Donald Trump: "Stála tam, neměla co říct. Pravděpodobně - možná měla zakázáno mluvit. Vysvětlete mi to. Ale spousta lidí to napsala."

Jejich syn, kapitán Humayun Khan, zahynul v roce 2007 v bojích pro Spojené státy v Iráku.

Moderátorka: "Co si myslíte o kritice od pana Trumpa, zaměřené na projev vašeho manžela, vzhledem k tomu, že to bylo tak přímo zaměřeno proti vám a proti tomu, že jste se rozhodla nepromluvit?"

"Byla jsem opravdu překvapena, že neviděl můj smutek ani mou bolest. Moje vnučka se mě zeptala, když jsem tam byla: 'Proč jsi byla tak smutná?' Čtyřleté dítě rozezná tu bolest a on reagoval, namísto na bolest, on tvrdil, že mi bylo zakázáno mluvit. On o islámu neví vůbec nic."

Papež František: Není správné identifikovat islám s násilím

1. 8. 2016

"Všechna náboženství mají ´malou fundamentalistickou skupinu´. Víra není jedinou příčinou terorismu"

Papež František varoval, že je nesprávné identifikovat islám s násilím a že sociální nespravedlnost a modloslužba penězům jsou hlavními příčinami terorismu.

"Myslím, že není správné ztotožňovat islám s násilím," řekl papež František reportérům na palubě letadla, jímž se po pětidenní návštěvě Polska vracel do Říma. "Není to správné a není to pravda."

Papež reagoval na otázku ohledně usmrcení pětaosmdesátiletého římskokatolického kněze během bohoslužeb v západní Francii, k němuž došlo 26. července. Vraždu si přisvojil Islámský stát.

"Myslím, že téměř všechna náboženství mají malou fundamentalistickou skupinu," řekl papež a dodal. "My ji máme tady," řekl o katolictví.

"Nemám rád, když se mluví o islamistickém násilí, protože, každý den, když se podívám na noviny, vidím tady v Itálii násilí - někdo zabil svou dívku, někdo zabil svou tchyni. To jsou pokřtění katolíci," dodal.

"Mám-li mluvit o islamistickém násilí, musím také mluvit o katolickém násilí. Ne všichni muslimové jsou násilní."

Dodal, že terorismus má různé příčiny. "Vím, že je nebezpečné tohle říkat, ale terorismus roste, když není žádná jiná alternativa, když lidé zbožští peníze a namísto člověka je učiní ohniskem světové ekonomiky. To je prvotní forma terorismu. To je základní terorismus proti celému lidstvu. Hovořme o tom," zdůraznil.

Nedávné teroristické útoky jsou podle papeže důkazem, že "svět je ve válce", avšak tu nezpůsobuje náboženství. V letadle z Polska do Říma řekl reportérům, že vinu za terorismus nese také nedostatek ekonomických příležitostí pro mladé lidi v Evropě.

"Ptám se sám sebe, kolik mladých lidí v Evropě bylo připraveno o ideály, lidí, kteří nemají práci. Pak se dávají na drogy a na alkohol anebo se nechají naverbovat Islámským státem."

Podrobnosti v angličtině ZDE

"Táhni do islámska!"

1. 8. 2016

Jedu si takhle tramvají přes zastávku Hlavní nádraží. Sedím za řidičem a najednou přistoupí do dveří cizinec, který se ptá: "Ticket?" Z kabiny řidiče se ozve: "Já ti dám tyket ty imigrante zasranej, táhni do islámska", napsal Michael Skřivan na Facebooku.

Hned jsem věděl, že ten pán (pravděpodobně ze Španělska) mi dceru neznásilní a manželku nezabije.

Děkuji Vám, neznámý hrdino, z kabiny řidiče tramvaje číslo 9.

Jsem imigrant a muslim. A jsem tady, abych léčil rakovinu

1. 8. 2016

Moji rodiče se rozhodli žít v Pákistánu, ale povzbuzovali všech svých sedm dětí, aby emigrovaly do Spojených států a získaly tam vyšší vzdělání. Rodiče nás vychovali v přesvědčení, že imigrace do USA nám poskytne prostředky, abychom mohli přispět k znalostem tohoto světa, píše v deníku Guardian čelný americký onkolog Azra Raza. Moji rodiče byli hluboce dojati přijetím, jakého se jejich dětem dostalo v jejich nové vlasti, v zemi, kde se uznávají schopnosti a jsou odměňovány bez ohledu na rasu, barvu kůže či náboženství.

Můj starší bratr je chirurg pro nemoci srdce, moje starší sestra se stala pediatrickým onkologem, moje mladší sestra je radiolog a expert na rentgenování prsů. Další sestra má PhD v oboru mezinárodních vztahů, jeden můj bratr je profesor leteckého inženýrství a můj nejmladší bratr je elektrikářský inženýr.

Jsme všichni muslimové, jsme přistěhovalci a obohacujeme, prodlužujeme a zachraňujeme americké životy. Je nás jen sedm z mnoha imigrantů z mnoha zemí, z mnoha věr, kteří jsou - a vždycky byli - klíčovou součástí síly Spojených států. Tvrdě pracujeme, máme velké nápady a velké sny, věříme v tuto velkou zemi a ve svou sdílenou odpovědnost učinit ji ještě lepší pro všechny.

Uzavřít dveře Ameriky imigrantům nebude nikdy řešením problémů, jimiž čelíme. Namísto toho potřebuje Amerika přivést nejlepší mozky - a VĚTŠINU mozků - na boj proti rakovině a pro řešení dalších zásadních otázek naší doby.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Czech President Zeman: People should arm themselves against refugees

1. 8. 2016

The Czech President Miloš Zeman recommends that Czech citizens should be afraid of terrorist attacks and should obtain guns. He has also demanded that those individuals whose applications for asylum have been rejected, should be deported and that the Czech Republic should build a fence on its border.

"It is cheap just to condemn terrorist attacks. The only solution is to get rid of what causes them and what causes them are the illegal immigrants," said Zeman.

He added that it is necessary to realise that amongst the large numbers of refugees, arriving in Europe there is a certain percentage of jihadists. "The solution is to deport everyone who is refused asylum in a particular country. As we know, most refugees are refused asylum." Zeman also wants to deport the "fanatical imams" who "sow hatred in the mosques".

Zeman added that in his view, all the refugees who have refused to accept asylum in a particular European country are illegal immigrants. Such people want to go to Germany in order to access social welfare there. "Have no illusions. They do not want to work there. They just want to get social welfare," said Zeman.

There are no refugees in the Czech Republic.

Source in Czech HERE

There are stories like this in the Czech Republic every day that never make it to the outside world because of a lack of translation. You can support us and help reveal what's happening in Central Europe today. Please make a contribution today on www.paypal.com and send your donation to redakce@blisty.cz. We fully rely on crowdfunding in our work. Thank you.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za červenec 2016

1. 8. 2016

V červenci 2016  přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 48 938.41 Kč.   

Zůstatek byl koncem července  2016 94 660.91 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Český film | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
16367