Klusák a Remunda: Svět podle Daliborka

3. 7. 2017 / Jan Čulík

V noci z neděle na pondělí v 0.30 ráno, po skončení promítání filmu režírovaného Vítem Klusákem Svět podle Daliborka, o "něžném českém neonacistovi" tleskají oba čeští dokumentaristé a celý velký sál hotelu Thermal dvaadevadesátileté paní Liškové, která jako čtrnáctiletá přežila Osvětim a  v závěru filmu se  v Osvětimi střetla s popíračem holocaustu Daliborkem:

Nejzajímavější na tomto dlouhém filmu (105 minut!) byl přístup, který Vít Klusák a jeho filmový štáb získali k velmi jednoduchým a chudým lidem v Prostějově. Jak je to možné? Přijde mi to až nevysvětlitelné. Vy byste se opravdu nechali filmovat pro Českou televizi, když si namlouváte partnerku o níž doufáte, že se stane vaši milenkou, osaháváte ji, vrháte se na ní na dece a přemlouváte ji k sexu? Ve velmi intimních a velmi ztrapňujících scénách se ve filmu vyskytuje nejen šestatřicetiletý Daliborek a jeho potenciální partnerka Jana, ale i jeho matka Věra a její postarší nápadník, také otevřený nacista Vladimír.

Jak je možné, že Vladimír zcela otevřeně před kamerou vyzývá Daliborka k vraždění barevných lidí a vychloubá se tím, že se skupinou násilníků "lámali kosti"  obyvatelům romského ghetta? Jak je možné, že Daliborek otevřeně a jeho kamarádi otevřeně hajlují a vzývají Hitlera? Jsou skutečně tak nevědomí, že netuší, že páchají trestné činy?


Film je srdcervoucím, děsivým, pomalu se rozvíjejícím portrétem šestatřicetiletého dělníka z Prostějova, který se za plat 9500 Kč měsíčně živí v jakési dílně tím, že stříká pistolí na barvu nejrůznější součástky (zaměstnání, které do dvou tří let budou vykonávat stroje). Bída, nevzdělanost a ubohost protagonistů je zjevná. Intenzivní kouření, alkohol, nenávist k židům a barevným, vzývání nacismu a Adolfa Hitlera. Kýč v domácnosti, nesoudnost při poskytnutí přístupu pražským filmařům, jimž tito lidé v nejhlubší trapnosti odhalili všechno.

Jedeme se pobavit do koncentráku

3. 7. 2017 / Jan Čulík

Zvláštní a poněkud děsivý byl v pondělí dokumentární film Austerlitz ruského režiséra Sereje Loznicy z koncentračního tábora v Sachsenhausenu. V souladu se známou a dlouhodobě zavedenou tradicí britského televizního pořadu Gogglebox (Bedna na čumění), při němž kamera snímá v domácím prostředí skupiny britských diváků a jejich reakce na vysílané televizní pořady, průběžně, jak se na ně dívají, učinil Loznica totéž ve svém filmu Austerlitz (pojmenovaném po stejnojmenném románu britského romanopisce Sebalda) – namířil objektiv své kamery na hordy turistů a návštěvníků, kteří po tisících přicházejí na prohlídku koncentračního tábora v Sachsenhausenu.


Film byl naprosto mrazivý. Ty tisíce turistů, které pravidelně zavalují Sachsenhausen, se totiž v tom koncentráku chovají naprosto nepatřičně. Fotografují se navzájem jako u pamětihodností – už jste se taky nechali vytotografovat před kremační pecí, kde se pálily oběti usmrcené v plynových komorách? Dnešní turisti to dělají běžně. Při průchodu koncentrákem se navzájem baví, poskakují, usmívají, jedí, užívají si. Přestože jim turističtí průvodci vyprávějí o hrůzách, které se v koncentráku dály, na ty tisíce návštěvníků to nemá vliv.

Jediný záběr, na němž výraz obličeje návštěvníků koncentráku vyjadřoval určité znepokojení,  byl natočen při zkouškách kamery. Dívali se na fotografie mrtvol. Moc to s nimi ale  stejně nehnulo.


Spor o realokaci uprchlíků: Krach jednotného postoje visegrádské čtyřky?

3. 7. 2017 / Jaroslav Bílek, Iva Sojková

Diskuze o tom, zda by České republika měla, nebo neměla přijmout uprchlíky, se v posledních dvou letech stala takřka integrální součástí politického zpravodajství. Zdrženlivě odmítavý postoj České republiky poté vedl k tomu, že s námi v první polovině června zahájila Evropská komise řízení pro porušení unijní legislativy. Česká republika samozřejmě není v této situaci sama, protože se vedle ní na téže lodi ocitlo i Maďarsko a Polsko. Poslední stát visegrádské skupiny Slovensko se řízení na poslední chvíli vyhnulo, protože nabídlo několik nových míst pro rozdělování migrantů v rámci EU.

Rozhovor Britských listů 116:

Ministr školství učitelům: Vydržte, udělám, co bude v mých silách

30. 6. 2017Na závěr školního roku hovoří Bohumil Kartous s nově jmenovaným ministrem školství ČR Stanislavem Štechem o platech učitelů, o financování školství obecně o i celkové strategii rozvoje tohoto klíčového odvětví. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 30. června 2017.
  

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři,
 máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, kterou vyvolávají, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Brutální podnikatelský teror

2. 7. 2017 / Jan Čulík

Ostře dramatickou kritikou brutální praxe dnešních velkých firem - na Západě i na Východě je celovečerní filmový debut Nicolase Silhola Corporate (Korporátní, 2016), který se v neděli promítal v karlovarské soutěži. Ředitel velké nadnárodní firmy se sídlem v Paříži se rozhodne vyhodit deset procent zaměstnanců, avšak ve Francii, kde vládne přísná ochrana zaměstnaneckých práv, to nemůže udělat rovnou. Najme tedy jako manažerku pro "lidské zdroje" (jak hnusný výraz) svou bývalou studentku, která má za úkol vybrané zaměstnance, jichž se chce firma zbavit, systematicky terorizovat tak dlouho, až z podniku odejdou. Je to šikana nejhrubšího zrna a po ročním teroru tohoto druhu spáchá jeden zaměstnanec, vrchní účetní, v podniku sebevraždu skokem z nejvyššího patra do dvora.

Vzdorné multikulturní gesto karlovarského festivalu: "Muslimové jsou taky lidi!"

30. 6. 2017 / Jan Čulík

Je docela pikantní a záslužné, že zahajovacím filmem letošního karlovarského filmového festivalu se stal americký film režiséra Michaela Kuwaitera The Big Sick (doslova: Strašná nemoc, film jde do českých kin od 13. července pod podbízivě bulvárním českým názvem "Pěkně blbě"). Ale určitě na něj zajděte, pobavíte se, je komedie, vlastně hodně vážná, opravdu dobře napsaná a zahraná - je to velmi dobrý film. 

Film je analýzou a důrazným přitakáním multikulturalismu, zároveň však ukazuje, jak nelehké je pro příslušníka druhé generace imigrantů žít v přijaté společnosti a přitom mít rozumné vztahy ke svým rodičům, kteří zůstávají produktem jiné kultury, z níž vzešli.

Kromě toho, že je zábavný, působí film nesmírně lidsky a autenticky, v důsledku zkušeně napsaného scénáře, na němž se velkou měrou podílel sám hlavní herec, stand-up komik Kumail Nanjiani. Do hloubky jednotlivých protagonistů film silně proniká komickým, často sebeironickým dialogem, který je silně inspirován zkušeností stand-upových komiků, kteří se na scéně běžně zmocňují skutečnosti prostřednictvím vtipů a komických paradoxů.

Chlapi nepláčou

1. 7. 2017 / Jan ČulíkJako by si Evropa stále silněji uvědomovala, jak zrůdný a nebezpečný je nacionalismus a nenávist vůči druhým, vůči jinakosti, vůči každé jiné kultuře, a jak děsivé a dlouhodobě nezvládnutelné je, když tato nenávist - zcela logicky - vede k válce. Nejvarovnějším příkladem v Evropě je v tomto smyslu nedávná válka z devadesátých let doprovázející rozpad Jugoslávie. V republikách bývalé Jugoslávie na dosud nezvládnuté hrůzy z této války nezapomněli.

Vynikajícím filmem zpřístupňujícím, k jakým hrůzám vede nenávist vůči jiným kulturám, je snímek Alena Drljeviće Muškarci ne plaču (Chlapi nepláčou, 2017), který dramaticky zahájil letošní hlavní karlovarskou filmovou soutěž. Je velmi povzbudivé, že film byl financován Chorvatskem, Slovinskem, Bosnou-Hercegovinou a německým druhým televizním programem ZDF a samozřejmě také, nesmírně záslužně programem Média Evropské unie. Je v zájmu nás všech, aby se takovéto filmy natáčely a aby se dostaly mezi nás všechny.

Vypršelo saúdské ultimátum Kataru

3. 7. 2017

13 požadavků adresovaných Kataru Saúdskou Arábií a čtyřmi jejími spojenci, jejichž splněním je podmiňováno ukončení blokády, je nepřijatelných a podkopaly by katarskou suverenitu, oznámil ministr zahraničí Šějk Muhammad bin Abdalrahmán al-Thání.

Británie odstoupí od mezinárodní dohody o rybolovu

3. 7. 2017

Britská vláda se chystá odstoupit od mezinárodní dohody, která umožňuje jiným státům lovit ryby v britských teritoriálních vodách. Úmluva zahrnuje právo irských, nizozemských, francouzských, německých a belgických plavidel lovit v šestimílovém a dvanáctimílovém pásmu kolem britského pobřeží.

Trump: Já jsem prezident, oni ne!

2. 7. 2017Během evangelikálského shromáždění na počest veteránů zaútočil Donald Trump na "falešná média" a obvinil je, že se ho a jeho stoupence snaží umlčet.

"Falešná média se snaží nás umlčet, ale my jim to nedovolíme. Falešná média se snažila zabránit tomu, abychom se dostali do Bílého domu. Ale já jsem prezident a ona ne," řekl Trump na shromáždění. Tisk se podle Trumpa "zničil, protože zašel příliš daleko." "Jeho agenda není vaší agendou," řekl Trump svým stoupencům.

Na Twitteru dal do záhlaví útok na CNN, kterou chce označovat za "podvodné zpravodajství":
Lidé poukazují na to, že je Trump posedlý médii, ale o vážné problémy dneška se nezajímá: Kolikrát zveřejnil výroky na Twitteru na určitá témata:
Podrobnosti v angličtině ZDE

 

Neuvěřitelné: Trump zveřejnil video, na němž (údajně) útočí na reportéra z CNN

2. 7. 2017


Trump brilantně změnil narativ. Už se lidi neptají "Je to agent ruských rozvědek?" a ptají se: "Je to nebezpečný, násilný blázen?"Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

60 procent Britů si chce ponechat své občanství Evropské unie

1. 7. 201760 procent Britů si po brexitu chce ponechat své občanství Evropské unie včetně práva žít, pracovat, studovat a cestovat v EU. Mnoho z nich by bylo ochotno za to zaplatit velké finanční částky. Vyplývá to z průzkumu provedeného školou London School of Economics.

Tato práva si chce udrže 85 procent britských občanů ve věku od 18 do 24 let, stejně jako 80 procent lidí žijících v Londýně.

Britské podnikatelské organizace, včetně Konfederace britského průmyslu, politikové bojující proti brexitu a kulturní osobnosti z celé Evropy varují Theresu Mayovou před jejími plány na "tvrdý brexit" a požadují co nejsilnější vazby Británie na EU.

Podrobnosti v angličtině ZDE


Globální nedostatek čelného antibiotika ohrožuje pacienty

1. 7. 2017

Lékaři jsou nuceni používat méně efektivních alternativ

Globální nedostatek čelného, široce v nemocnicích používaného antibiotika ohrožuje pacienty, varují lékaři. Mezinárodně zavládl nedostatek piperacilinu-tazobactamu, léku, který kombinuje vlastnosti antibiotika a protibakteriální látky, známého pod obchodním jménem Tazocin. Léku se používá vnitrožilně při intenzivní péči. Léčí se jím také cystická fibróza, infekce močového traktu, infekce nohy, postižené cukrovkou a neutropenní sepse - což je život ohrožující nemoc, která může postihnout pacienty s rakovinou.

Problém vznikl tak, že letos na jaře došlo k výbuchu v čínské továrně, která vyrábí suroviny pro výrobu tohoto léku. Nedostatek tohoto léku se datuje od března letošního roku. Nyní už je továrna plně funkční, avšak nedostatek bude trvat až do podzimu.

Podrobnosti v angličtině ZDE


Poněkud znepokojující celovečerní český animovaný film Lichožrouti

1. 7. 2017 / Jan Čulík
Se zájmem jsem se šel podívat na už loňský celovečerní animovaný film Galiny Miklínové Lichožrouti (2016) o kultuře miniaturních postav, upletených z vlny, které žijí v Praze a živí se ponožkami, které kradou lidem. Chtěl jsem totiž vědět, zda se Miklínové podaří udržet divákovu pozornost tímto námětem celých 83 minut. Vzhledem k tomu, že film je natočen podle knih básníka Pavla Šruta, Šrut se podílel na scénáři, umí psát a zjevně dokáže napsat nosný narativ pro celovečerní film, musím říct, že se divákovu pozornost víceméně udržet podařilo. Šrut je poučen českou i světovou literaturou a ví velmi dobře, co je směšnohrdinský epos (Válka žab a myší) a ten tady také vytvořil. Film Lichožrouti je víceméně parodií na gangsterské filmy, sleduje boj na život a na smrt mezi dvěma gangy těchto z vlny upletených postaviček, velikosti přibližně krysy (protože je to směšnohrdinský epos, tak se ukáže, že vlastně to zase takový boj na život a smrt není). Vzhledem k tomu, že se film docela konvenčně přidržuje schematu gangsterky, není asi překvapivé, že ho trochu financovala i firma HBO.

Sonda do duše českého národa: "Chci si u piva zakouřit, infarkt neinfarkt"

1. 7. 2017"Já chci umřít na infarkt a je mi to odpíráno"

"Co mi je do Británie? Já jsem Češka a chci svobodně kouřit"


Reakce čtenářů na článek podle informací z Guardianu, založeného na renomovaných vědeckých studiích, "Od zákazu kouření ve veřejných místnostech v Anglii před deseti lety poklesl počet úmrtí na srdeční choroby o více než 20 procent ".

Kouření ve veřejných místnostech je ve většině zemí světa zakázáno nikoliv proto, že by úřady odpíraly občanům právo zničit si vlastní zdraví, ale že kuřáci způsobují rakovinu a srdeční onemocnění přítomným nekuřákům, především zaměstnancům restaurací, kaváren a hostinců.

Povšimněte si hrubých nelogičností v níže citovaných reakcích občanů. To, že nekuřáci umírali na následky druhotného kouření v zakouřených místnostech, nelze bagatelizovat nebezpečím alkoholu či skutečností, že děti pojídají příliš mnoho cukrovinek, nebo že potraviny jsou nekvalitní či lidé chudí,  atd. :)))


Ať žije inteligence níže citovaných občanů!!

(Britské listy samozřejmě "od socanů" nedostávají žádné dotace  :)))   )


Pepe Tomanek radsi chcipnu na infarkt,pivo bez cigara...na picu!!!stejnak u nas v hospode hulime furt tak nam muzete vsichni vyhulit ocasy!!!!ať žije revoluce!!!
 
Marie Hartmannová A urcite to nema co delat s pokrokem mediciny...
 
Maxwell Dejmal Harrison propaganda..
 
Marta Stránská Proč by mi měl někdo diktovat, co mám delat
 
Petr Princ Zato teď budou umírat na nepřátelské migranty, to si nevyberete..
 
Josef Moravec Chci si u piva zakourit infarkt neinfarkt

Třináctiletá romská zpěvačka ze Slovenska zvítězila v belgické televizní soutěži

30. 6. 2017Belgickou televizní zpěváckou soutěž The Voice Kids 2017 vyhrála třináctileté Katarina Pohlodková, jejíž rodiče jsou ze Slovenska. Získala tak stipendium ve výši 10 000 euro a možnost natočit vlastní single. Její verze písně Whitney Houson "I have nothing" bude k dispozici na iTunes od 3. července.

Zdroj v angličtině ZDE


Czech brewery owner floods the Czech Republic with racist and antifeminist billboards

30. 6. 2017

"LOOK FOR A WOMAN BEHIND EVERYTHING"

(After some protests, Mr. Bernard replaced the face of a woman in this billboard with his own face. Critics point out that this dehumanises women even more.)

Stanislav Bernard, the owner of the "Bernard" brewery, which is located in the small town of Humpolec in the Czech-Moravian Highlands, has flooded the Czech Republic with a series of highly offensive billboards with provocatively anti-feminist and deliberately racist attitudes. The billboards are supposed to be "ironic". In a number of them, highly degrading female postures are complemented with a sign "feminist edition".

The series is an interesting contribution into the debate about the deepening chasm in the values of the former communist countries and the West.

The complete set of the images from the anti-feminist billboard series, published by the Benard Brewery, is HERE

"BLACK AVALANCHE":

"Bernard's rotating beer tap":BEER WITH BALLS:


On má přece právo si hrát...

30. 6. 2017

Tento Syřan a jeho dvě děti jsou mezi 10 000 migranty, kteří byli v posledních třech dnech zachráněni ve Středozemí

"Budu jim vyprávět o celé té cestě. Řeknu jim, že jsem riskoval vaše životy, moje drahé děti."
EVROPSKÁ MIGRAČNÍ KRIZE NESKONČILA. TENTO MUŽ JE JEDNÍM Z 10 000 MIGRANTŮ,KTEŘÍ BYLI ZA POSLEDNÍ TŘI DNY ZACHRÁNĚNI VE STŘEDOZEMÍ.

"On má přece právo si hrát. V Sýrii jsem je nemohl vzít na hřiště, protože to tam nebylo bezpečné. Jsou tam výbuchy, je tam smrt.

Děti by měly být šťastné. Tam není žádné štěstí."

LETOS DOSUD PŘIPLULO PO MOŘI VÍCE NEŽ 100 000 LIDÍ. TOTO JE NĚMECKÁ ZÁCHRANNÁ LOĎ U POBŘEŽÍ LIBYE. HUMANITÁRNÍ ORGANIZACE A DOBROVOLNÍCI NESTÍHAJÍ.

Humanitární pracovník o nápisu na ruce dítěte: "Myslím, že je to adresa nebo číslo nějakých příbuzných. Nevím to jistě. Jsou to určitě nějaká telefonní čísla."  

MIGRANTI JSOU UPRCHLÍCI A EKONOMIČTÍ MIGRANTI Z DESÍTEK ZEMÍ, OD SÝRIE PŘES BANGLADÉŠ AŽ PO NIGÉRII.

OD LEDNA LETOŠNÍHO ROKU ZAHYNULO PŘI POKUSECH PŘEPLAVIT  SE DO EVROPY 2030 MIGRANTŮ.

Otec: "Vím, že jeho budoucnosti v Evropě bude lepší než v Libyi. V budoucnosti jim to řeknu. 'Riskoval jsem pro vaši budoucnost vaše životy, mé děti.' Je to pro jejich budoucnost."  

Útok kyselinou: Kdyby to udělal Asiat bělochovi, bylo by to v hlavních zprávách...

30. 6. 2017Jameel Mukhtar a jeho sestřenice se stali v Británii před osmi dny ve svém autě terčem útoku. Útočník je polil kyselinou.
Jameel Mukhtar: "Opravdu si myslím, že to je zločin z nenávisti. Myslím, že to má asi něco společného s islamofobií. Nevím, jestli se lidi snaží oplácet útoky, ale my jsme nevinní lidé, my jsme si to nezasloužili. Moje sestřenice měla své jednadvacáté narozeniny.

Jameel Mukhtar a Resham Khan se stali minulý týden terčem útoku kyselinou, když seděli ve svém autě.

"Jameel Mukhtar: "Prostě  nás postříkal jakousi čirou tekutinou. Myslel jsem, že je to voda, ale moje sestřenice začala křičet. Viděl jsem, jak je popálená. Pak vidím, že jsem i já popálený."

Jameela kyselina oslepila, takže autem zajel do svodidla, než požádal o pomoc.

Jameel Mukhtar: "Zpanikařil jsem a strhal jsem ze sebe šaty. Strhal jsem šaty i z ní, jen co jsem mohl. Táhnu jí, ona křičí a pláče. Já křičím, kopu do dveří lidí, tluču na dveře, ona křičí. Lidi vycházejí ven, já jim říkám, 'Poslouchejte, někdo nás napadl kyselinou.'Teď už jsme věděli, že to musí být kyselina.  Lili na ni kýble vody, lili kýble vody na mne, někdo vyšel ven s hadicí, lidi začali přicházet ze všech stran.

Když jsem přišel do nemocnice, museli mě umýt vodou stříkačkou pod tlakem, aby ze mně odstranili tu kyselinu. Byla to šílená bolest, řval jsem jako nemluvně.

Jameela dali do umělého komatu a Resam museli implantovat novou kůži.

"Byli jsme v nemocnici v Newhamu, ona mě nechtěla opustit, protože je z Manchesteru. Byla plná hrůzy. Tak nás oba přivezli sem.

Já jsem toho člověka v životě neviděl. Nemám s nikým žádné problémy. Mé sestřenici je 21. Studuje podnikání. Proč nám to udělali?

Jak Jameel, tak jeho sestřenice utrpěli vážná trvalá zranění.

"A opravdu si myslím, že kdyby takhle zaútočil člověk z Asie na bělocha, chytli by ho do 24 hodin, bylo by to všude ve zprávách, policie by ho hledala veřejně a celostátně.

Mě a mou sestřenici tady nechali, abychom tu scvrkli a čekali."

Počet útoků kyselinou se v poslední době v Británii  zvyšuje.

"A jediné, co chci říct, je, že je to nebezpečné. Je to nebezpečné pro každého. Nejen pro muslimy, pro každého. Měli jsme ten problém na London Bridge, na Westminster Bridge, pak ten problém u mešity ve Finsbury Park, a teď tyhle útoky kyselinou.

Já a moje sestřenice... Já jsem nikomu nic neudělal. Moje sestřenice taky ne. My nejsme teroristi... Ten člověk se nás pokusil zabít. Já mám velký štěstí, že jsem naživu.

Proč i vzdělaní lidé podléhají nesmyslným konspiracím

30. 6. 2017 / Daniel Veselý

Autoři Bohumil Kartous a Kryštof Kozák se ve svých textech pozastavují nad tím, jak je možné, že i vzdělaní lidé mohou věřit konspiračním teoriím typu chemtrails. Ostatně tato proslulá teorie není cizí ani známé vědkyni ověnčené řadou titulů. Můžeme se snažit přijít věci na kloub, úzkostlivě se držet faktů a přitom nemít na zřeteli zjevné souvislosti. Proč manipulativní média, mezi nimiž patří Parlamentní listy k těm serióznějším, slaví jeden úspěch za druhým? Nemáme snad jednu z hlavních příčin tohoto stavu neustále před očima?    

Rusko postaví velké oceánské fregaty

30. 6. 2017

Velení ruského námořnictva plánuje stavbu série fregat pokročilého projektu 22350М s výtlakem kolem 8 000 tun. Informoval o tom zástupce velitele vojenského námořnictva pro vyzbrojování viceadmirál Viktor Bursuk během Mezinárodního salónu vojenského námořnictva v Petrohradě.

Jeremy Corbyn vyhodil stínové ministry. Nepodpořili brexit

30. 6. 2017

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová: Tak když odmítnete tvrdý brexit, vyhodí vás z labouristické stínové vlády. Pro tohle snad hlasovali mladí lídé?
Předseda britské Labour Party Jeremy Corbyn vyhodil několik členů své stínové vlády, když v Dolní sněmovně vznikl rozkol ohledně postoje v brexitu.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za květen 2017

4. 6. 2017

V květnu 2017 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 67 213.44(včetně poplatků za přístup k diskusnímu fóru ve výši 26 769,44 Kč).  Výdaje na provoz Britských listů byly 66 360.50 Kč. 

Zůstatek byl koncem května 2017 147 226.37 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

16666