Středeční Dolní sněmovna: "Boris Johnson je rasista a je naprosto nevhodný na funkci premiéra"

19. 6. 2019

Ian Blackford, šéf skotských nacionalistů v anglické Dolní sněmovně: Souhlasí paní premiérka s názorem nejpřednějšího kandidáta, že Skotové jsou havěť a škodná a měli by být umístěni do ghet a vyhlazeni?

Theresa Mayová: Mohu jen říci panu poslanci, že Konzervativní a unionistická strana považuje občany ze všech částí tohoto Spojeného království velmi vážně, ale my vítáme práci lidí ze všech částí tohoto Spojeného království, protože to činí Spojené království tou nesmírně významnou zemí, jíž je, a kéž by Skotsko dlouho zůstalo jeho součástí.
Ian Blackford: No, samozřejmě, pane předsedo, na slovech záleží i na činech záleží. O muži, který zveřejnil tato slova ve svém časopise, rozhodla paní premiérka, že je vhodné ho jmenovat do úřadu našeho nejvyššího diplomata. A to není od něho všechno. Řekl, že Skotům by mělo být zakázáno stát se premiérem, zakázáno stát se premiérem, pane předsedo. A že libra vydaná v londýnském Croydonu má větší hodnotu než libra vydaná ve skotském regionu Strathclyde. To je člověk, který není vhodný pro žádný státní úřad. Bylo řečeno, pane předsedo, že konečnou mírou každé osoby je nikoliv to, kde stojí, kdy je to pohodlné, ale kde stojí v obtížných dobách a dobách kontroverze. Dnes je obtížná doba, a tak se ptám, zda si paní premiérka uvědomuje, nejen, že je tento poslanec rasista, ale že vyvolává konflikty v komunitách a je o něm dlouho známo, že je to podvodník. Opravdu si paní premiérka upřímně myslí...

Předseda sněmovny John Bercow: Pořádek! Pořádek! Jestliže pan poslanec hovoří o současném poslanci Dolní sněmovny, nevím, zda tomu tak je, ale pokud ano, měl by si velmi dávat pozor na jazyk, jakého používá, měl ho informovat toho pana poslance předem. Ale naléhám na něho, naléhám na něho, aby zvažoval svá slova. Pan Ian Blackford. A opravdu, myslím, že by bylo daleko lepší, kdyby v této chvíli stáhl veškerá obvinění z rasismu vznesená proti nějakému konkrétnímu poslanci. Nemyslím, že zde je pro to vhodné fórum. Nemyslím, že toto je správný způsob jak se chovat. Pan Ian Blackford.

Ian Blackford: Pane předsedo, toho pana poslance jsem informoval, ale pan poslanec se vyjádřil o muslimkách, že to jsou poštovní schránky, chrakterizoval lidi z Afriky jako osoby s "melounovými úsměvy". A řekl další odpornou pomluvu, kterou nepoctím tím, abych ji opakoval. Jestliže to není rasistické, pane předsedo, tak pak už nevím, co je. Opravdu se paní premiérka upřímně domnívá, že tenhle muž je vhodný pro úřad premiéra?


Novinář Nick Cohen: Mluvil jsem včera s jedním konzervativním poslancem, který podporuje Borise Johnsona na funkci premiéra

"Myslíte si, že bude jako premiér dobrý?"
"Ne."
"Co proboha udělá ohledně brexitu?"
"To nikdo neví."
"Proč ho tedy chcete?"
"Je nejlepší nadějí, jakou máme."
"Tím 'my' myslíte Británii?"
"Ne, Konzervativní stranu, samozřejmě."

V tu chvíli jsem začal bušit hlavou do zdi.
 


 

Rozhovor Britských listů 223. Proč vraždí lidi jiné lidi za to, čím si o nich chybně myslí, že jsou?

14. 6. 2019


For English, scroll below. Fergal Keane´s presentation is in English with Czech subtitles.


Pozn. JČ: Toto vystoupení Fergala Keana je vynikající. Má zásadní dopady i pro novinářskou práci v České republice.

PS. Upozorňuji, že novinářskou práci Fergala Keana sleduje globálně v zahraničním vysílání společnosti BBC 394 milionů lidí. (Je docela komické, jak jsme v Čechách mimo.)Na 45. mezinárodní konferenci European Broadcasting Union promluvil douholetý slavný rozhlasový a televizní reportér společnosti BBC Fergal Keane o své osobní zkušenosti z genocidy ve Rwandě, k níž došlo právě před pětadvaceti lety, a pohovořil také o několika dalších velmi významných aspektech novinářské práce. Toto jeho vystoupení se vysílá v Regionální televizi, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 14. června 2019.

Fergal Keane, BBC Africa reporter, speaks about his personal experiences from the genocide in Rwanda, which he reported upon twenty-five years ago. He spoke during the 45th EBU International feature conference in Castlemartyr, Cork, Ireland.

Všechny Rozhovory Britských listů jsou nyní k dispozici ke stažení v audiu jako podcasty, k poslechu na vašem mobilu kdekoli. Informace ZDE


Český stát: Rozpuštěný a vypuštěný?

19. 6. 2019 / Karel Dolejší

Z analýzy chystaných daňových změn, jejímž autorem je Jiří Sezemský ZDE, vyplývají dva hlavní závěry. Za prvé, populistická Babišova vláda již zcela zjevně předvádí ochotu raději mocně "přidusit" ekonomiku a podvázat budoucí rozvojové možnosti, než by omezila rozkrádání státu a rutinní uplácení svých klíčových voličských skupin ze státního rozpočtu. Za druhé, na lokální úrovni má Babišova vláda v úmyslu vytvořit systém relativně nezávislých pašalíků živící se samostatnými příjmy, jako až pětinásobně zvýšené poplatky za ubytování či až pětinásobně zvýšená daň z nemovitostí. Takový plán má ovšem potenciál zhatit i dosud jedinou realistickou opoziční volební strategii: Překlopení okresních měst na stranu protibabišovského tábora.

Hlasování o registru smluv jako sonda do politické reality ČR

19. 6. 2019 / Boris Cvek

Složitost hledání společné koalice proti Andreji Babišovi ilustruje čerstvé hlasování o registru smluv ve Sněmovně. Šlo o to, zda také firmy jako ČEZ nebo České dráhy budou muset být transparentní, pokud jde o smlouvy, které uzavírají. Naprostá transparentnost hospodaření s veřejnými penězi, tedy povinnost zveřejňovat smlouvy v registru smluv i pro ČEZ a podobné firmy, byla především priorita pirátů.

Další šílená televizní debata "kandidátů" na britského premiéra

19. 6. 2019 / Jan ČulíkMohli bychom prosím zajistit, aby tato úterní televizní diskuse nikdy nebyla promítnuta nikomu v zahraničí, nikdy? Prosím, uzamkněte tu nahrávku to skříně. Nechme si to jen pro sebe. Trapná rodiná tajemství a tak:Theresa Mayová: "Tak vy sráčí jste si mysleli, že je to lehké, co?"


V televizi BBC se v úterý večer ve 20 hodin konala další děsivá debata pěti "kandidátů" na nového britského premiéra. Úroveň byla otřesná. BBC vybrala relativně inteligentní otázky, které z obrazovky v různých britských městech pěti "kandidátům" dávali různí občané. Moderátorka Emily Maitlis byla však slabá a muži padesátníci ji lehce ignorovali a překřičeli, po část pořadu se volně hádali mezi sebou. Debaty se tentokrát poprvé účastnil i favorit konzervativních poslanců a důchodcovských členů Konzervativní strany, lhář, podvodník a hlupák Boris Johnson, avšak neřekl nic podstatného kromě prázdných blábolů. Jediným realističtějším účastníkem debaty byl Rory Stewart, který se během zmatené diskuse snažil odlišovat od ostatních čtyř podvodníků a snažil se - pokud ho bylo slyšet - marně formulovat věcnější otázky. Nikdo ho neposlouchal.

Čtyři kandidáti celou dobu říkali jen "Já, já. já." Neměli žádné řešení pro brexit a jen blábolili. Přesně to shrnula jedna dáma na twitteru:

OSN: Saúdský princ Salmán by měl být vyšetřován za vraždu Chašákdžího

19. 6. 2019Saúdský korunní princ by měl být vyšetřován z vraždy novináře Džamála Chašákdžího, protože existují "věrohodné důkazy", že vinu za jeho vraždu nese právě on a vysocí činitelé saúdského režimu. Vyplývá to z ostře kritické a forenzní zprávy OSN.

Zdrcující stostránková analýza toho, co se stalo loni v říjnu Chašákdžímu uzavírá Agnes Callamard, mimořádná vyšetřovatelka OSN, že vražda tohoto novináře byla "mezinárodním zločinem".

Svobodný trh!

19. 6. 2019 / Jiří Hlavenka

Nebudu psát nic o Klausovi, ale napíšu něco o najímání posádek na lodě. Shodou okolností jsem totiž docela intenzivně diskutoval jeden startup který se tím zabýval, s lidmi kteří se na jachty a lodě dávají najímat, takže vědí jak to funguje.

Posádky lodí jsou sezónní záležitost. Je to práce nadprůměrně placená, ale je hodně náročná, posádka je k dispozici v režimu 24/7, protože i klienti fungují víceméně v režimu 24/7. Žádné víkendy, velmi krátké noční odpočinky, též noční služby. Na lodi je práce pořád.

Milí čtenáři a příznivci Britských listů

7. 6. 2020

Je  to poněkud trapné, ale musíme znovu zdůraznit, že za nynější míry finanční podpory od čtenářů Britské listy do několika měsíců skončí.

V nynější stále se zhoršující domácí české politické situaci jsou Britské listy jedním z mála seriozních a nezávislých informačních zdrojů, přinášející do uzavřeného českého prostředí otevřenou debatu z vnějšího světa a neúplatnou analýzu domácích poměrů, která není závislá na žádné kmenové příslušnosti znesvářených domácích aktivistických skupin.

Ano, samozřejmě, nezávislé myšlení bolí. Vždycky se pobavím nad občasnými zuřivými reakcemi od čtenářů s klapkami na očích a uších, kteří nám důrazně oznamují, že přestávají Britské listy číst, jako by jejich čtením dělali NÁM milost. Jestliže se však někdo zuřivě rozhodne odstřihnout se od seriozních, otevřených informací z vnějšího světa, je to jeho blbost... :) 

Vydávání Britských listů není zadarmo. Potřebujeme na jejich provoz přibližně 70 000 Kč měsíčně a v tom ohledu plně závisíme na finanční podpoře našich čtenářů. Zvlášť v dnešní době, když už v kmenově rozdělené české společnosti existuje jen minimum informačních zdrojů, které nejsou závislé na nějakém oligarchovi či politickém seskupení, a je jen málo serverů jako Britské listy, které přinášejí otevřené a věcné informace o situaci v zahraničí, která výrazně ovlivňuje to, co se děje v ČR, je role Britských listů nezastupitelná.

V současnosti však nevybereme měsíčně tolik drobných příspěvků od našich čtenářů, aby nám finanční rezerva neklesala. V takovéto situaci do pár měsíců zkrachujeme.  Pokud si přejete, aby byl i nadále v české společnosti slyšen nezastupitelný hlas Britských listů, prosíme, přispívejte pravidelně na jejich provoz částkou cca 200 Kč měsíčně.

Děkujeme

Britské listy

Vědci jsou šokováni, že permafrost v Arktidě taje o 70 let dříve, než se předpovídalo

19. 6. 2019

Foto: Kříže na hřbitově ve vesnici Quinhagak na Aljšace padají, protože byly zasazeny do permafrostu, který nyní taje

Permafrost na řadě míst v kanadské Arktidě taje o sedmdesát let dříve, než se předpovídalo, zjistila expedice z univerzity v aljašském Fairbanksu. Vědci byli ohromeni, že celá řada neobvykle teplých letních období destabilizovala horní vrstvy obřích podzemních bloků ledu, které byly zmrzlé po tisíce let.

"To, co jsme viděli, bylo neuvěřitelné," konstatoval Vladimir Romanovsky, profesor geofyziky na University of Alaska Fairbanks. "Je to důkaz, že je podnebí nyní teplejší než kdykoliv za posledních pět tisíc let i víc."

Vědci jsou znepokojeni nestabilitou permafrostu, protože by riziko jeho rychlého tání mohlo uvolnit obrovské množství zmrzlých skleníkových plynů, což by vedlo k začarovanému kruhu a neustále zrychlujícímu se globálnímu oteplování.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 

Rusko a USA vstupují do epochy nové nenormality

19. 6. 2019

Rozpad systému kontroly zbrojení hrozí nárůstem vojenských rizik, uvedl Jurij Panijev. 18. června Duma přezkoumala předlohu zákona o pozastavení ruských závazků plynoucích z Dohody o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) předloženou prezidentem Vladimirem Putinem.

Trump kvůli migrantům omezil pomoc Střední Americe

19. 6. 2019

Americký prezident Donald Trump seškrtal stovky milionů dolarů pomoci pro El Salvador, Guatemalu a Honduras, poté co všechny země obvinil za to, že tisíce jejich občanů žádají o azyl na hranici mezi USA Mexikem, uvedly Patricia Zengerleová a Lesley Wroughtonová.

Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Británie: Teenager, který odsoudil prince Harryho jako "zrádce naší rasy", odsouzen na čtyři roky do vězení

18. 6. 2019

 

Univerzitní student Michal Schewczuk (19), který na interentu charakterizoval prince Harryho (ten se oženil s neběloškou) jako "zrádce naší rasy", byl odsouzen na čtyři roky a tři měsíce k uvěznění v nápravné instituci pro mladistvé. 

Schewczuk vytvořil obrázek Harryho s pistolí u hlavy - na pozadí plném krve. Na obrázku byl také hákový kříž. Obrázek byl  loni v srpnu, několik měsíců poté, co se princ Harry oženil s Megan Marklovou, míšenkou, sdílen na ultrapravicových sociálních sítích. U obrázku byl nápis: "Setkáme se později, ty zrádče naší rasy."

Schewczuk přiznal vinu z dvou trestných činů povzbuzování k terorismu a z pěti trestných činů shromažďování teroristického materiálu. Psal také "extremně násilný a agresivní" blog, v němž ospravedlňoval znásilňování žen a dětí s cílem prosadit nadřazenost árijské rasy. Spolu s Schewczukem, který je z anglického města Leeds, byl také odsouzen Oskar Dunn-Koczorowski, 18, z Chiswicku v západním Londýně, který přiznal dva trestné činy povzbuzování k terorismu. 

Podrobnosti v angličtině ZDE

 

Konspirační teoretik a antisemita Semín nebude členem Rady ČTK

18. 6. 2019

Dobrá zpráva. Konspirační teoretik a antisemita Michal Semín nebude zvolen do Rady ČTK. Premiér Babiš nařídil své straně ANO, pod tlakem od koaličních partnerů z ČSSD, aby pro Semína nehlasovali.


Vše pro brexit: Britská Konzervativní strana se zbláznila

18. 6. 2019

- 46 procent členů britské Konzervativní strany by klidně přijalo Nigela Farage jako šéfa strany, 
- 63 procent by přijalo odchod Skotska ze Spojeného království jako cenu za brexit, 
- 61 procent by přijalo podstatné poškození ekonomiky jako cenu za brexit, 
- 59 procent by přijalo ztrátu Severního Irska, 
- 54 procent by přijalo zničení Konzervativní strany, jen aby byl realizován brexit: 

Je to oficiální. Britská Konzervativní strana je nyní kult vzývající sebevraždu:

Studie: Dvě hodiny v přírodě vám podstatně zlepší zdraví

18. 6. 2019Podle vědců prostě i jen sezení v přírodě přináší podstatný duševní i fyzický prospěch


Na základě pohovorů s 20 000 lidmi v Anglii o tom, co dělali v předchozím týdnu, vědci zjistili, že kdo netráví alespoň dvě hodiny týdně v přírodě, má zdravotní problémy a je nespokojen se svým životem. Naproti tomu jen sedmina lidí, kteří tráví alespoň dvě hodiny týdně v přírodě měla tyto potíže.

ČR pálí uhlí

18. 6. 2019

(Klikněte na název článku, aby se vám grafika otevřela ve správné velikosti.)

Jak se skládá energetický mix v jednotlivých zemích (uhlí a ostatní fosilní palivo, jádro a obnovitelné zdroje). Na statistiku upozornil Jiří Dolejš. 

Nepřekvapivě, horší je jen Polsko.

Znečištění ovzduší způsobuje vážné choroby a pokles inteligence.

Volba členů mediální rady ČTK

18. 6. 2019

Vážené poslankyně a vážení poslanci hnutí ANO2011 za kraj hl. m. Prahu,

omlouvám se, že Vás oslovuji takto společně. Obracím se na Vás ve věci volby členů do mediální rady ČTK. V minulém kole získal největší podporu Michal Semín, údajně díky podpoře poslanců ANO. Protože mi na vývoji směřování České republiky a jejích veřejnoprávních médií záleži, tímto Vás chci požádat, abyste zvolili vhodnějšího kandidát, píše Josef Kalčík.

Ve východoněmeckém Zhořelci zvolili primátorem rumunského imigranta

18. 6. 2019

Foto: Octavian Ursu

Herci a režiséři apelovali na voliče ve Zhořelci, aby nepodpořili stranu Alternative für Deutschland a "nenávist a nepřátelství"

Rumunský imigrant Octavian Ursu z Křesťanskodemokratické strany (CDU) byl v neděli zvolen primátorem v druhém kole hlasování ve východoněmeckém Zhořelci poté, co se spojily tři politické strany s cílem porazit kandidáta strany Alternative für Deutschland a poté, co tam vystoupily celebrity z filmového průmyslu proti ultrapravicové straně.

Octavian Ursu byl zvolen teprve poté, co  Strana zelených a Die Linke souhlasily, že stáhnou své kandidáty a sjednotí se v podpoře pro kandidáta CDU.

U soudu v Egyptě zemřel první demokraticky zvolený prezident Mohamed Mursí

18. 6. 2019

 
Sedmašedesátiletý bývalý prezident zkolaboval a zemřel během procesu, kdy byl souzen za údajnou "špionáž"Mohamed Mursí, první egyptský demokraticky zvolený prezident, zemřel u soudu v Káhiře téměř šest let poté, co byl v pondělí souzen za "špionáž".

Pozoruhodné: Daily Telegraph se pokusil zdiskreditovat jediného rozumnějšího kandidáta na premiéra

18. 6. 2019

List naprosto nezajímá, kolik má jeho favorit Boris Johnson nemanželských dětí, avšak pozoruhodně se na titulní straně úterního vydání pokusil zdiskreditovat jediného rozumnějšího kandidáta na britského premiéra, Roryho Stewarta, insinuací, že "možná" pracoval pro britskou rozvědku. Odkdy je to pro ultrakonzervativní deník handikap?


Děs: Antisemitu a konspiračního teoretika Semína prosazuje Ano a SPD do Rady ČTK

17. 6. 2019

 

Čeští novináři a mediální analytikové bijí na poplach ohledně hrozby českým veřejnoprávním médiím, která vzniká v důsledku tlaku populistických politiků.

Příští týden hodlá protlačit český parlament blázna, antisemitu a konspiračního teoretika Michala Semína, který mj. z útoků dne 11. září obviňuje americké elity, do Rady České tiskové kanceláře. V Radě už zasedá další populista Petr  Žantovský, který se vyjádřil, že by mu nevadilo, kdyby ČTK šířila "zprávy", tedy propagandu, kterou publikuje propagandistický server ruské vlády Sputnik.

Izraelský soud odsoudil Saru Netanyahuovou za zneužívání státních peněz

17. 6. 2019


Sara Netanyahuová, manželka izraelského premiéra, byla odsouzena za protizákonné zneužívání tisíců dolarů, jimiž financovala své okázalé stravování. Zaplatí pokutu asi ve výši 15 000 dolarů.

Podle původní obžaloby, která ji vinila z podvodů a z porušení důvěry byla Sara Netanyahuová a jeden vládní zaměstnanec obviněni, že v letech 2010-2013 vydalo asi 100 000 dolarů na jídlo z drahých restaurací, navzdory tomu, že měla doma kuchaře placeného pro ni státem.

Británie: Šílená televizní debata

17. 6. 2019

V neděli večer se v Channel Four konala devadesátiminutová debata pěti konzervativních kandidátů na nového šéfa Konzervativní strany a nového britského premiéra. Neúčastnil se jí favorit této soutěže, Boris Johnson, kterého podporuje většina konzervativních poslanců. Nového britského premiéra bude volit 150 000 důchodců, členů Konzervativní strany. Tvoří 0,7 procent britských voličů. Potud britská demokracie. (JČ)

Ocitujme z pravidelných satirických sloupků o současné britské politice od známého komentátora Johna Craceho. Jeho články vynikají zdůrazňovanou absurditou dnešní britské politické scény, jsou komické. Potíž je, že všechno v nich je pravda. Citujeme:


Den otců [16. června] je pro domácnosti Borise Johnsona vždycky problematická příležitost [vysvětlení: Boris Johnson je notorický sukničkář a má asi sedm dětí s nejrůznějšími ženami - nikdo vlastně neví, kolik, protože Johnson to utajuje a snaží se žalovat ty novináře, kteří to chtějí objevit], a tak bylo pochopitelné, že se Boris Johnson rozhodl poslat do debaty kandidátů na britského premiéra v Channel 4 namísto sebe jen řečnický pultík. Ukázalo se, že to bylo inspirující rozhodnutí, protože řečnický pultík odpovídal na otázky daleko otevřeněji a poctivěji, než jak by to býval dělal Johnson.

Hospodaření OSBL za květen 2019

17. 6. 2019

V dubnu 2019  přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 105 974,03 Kč, výdaje byly 111 986,50 Kč. Děkujeme za tuto vydatnější finanční podporu, kterou potřebujeme.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu. 

Potřebujeme normálně cca 80 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.


Lidská práva | Donald Trump | Česká republika | Globální oteplování | Bezdomovectví | USA | Životní prostředí | Jan Palach | Sdělovací prostředky | Náboženství | Filmový festival Karlovy Vary 2018 | Islám | Česká politická scéna | Ekologie | Velká Británie - politika a společnost | Pro stoupence czexitu | EYE - Evropské setkání mladých | Babiš | Iracionální nenávist v České republice | Rozhovory Britských listů | Filmový festival Karlovy Vary 2017 | Filmový festival Karlovy Vary 2016 | V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Český film | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák | Sdělovací prostředky
18817