Proč je Bidenův rotoped pro Bílý dům příliš nebezpečný

20. 1. 2021

Nový prezident údajně vlastní rotoped značky Peloton. Ten se ale ale může stát předmětem vážného šetření. Tento typ rotopedu je vybaven kamerami a mikrofony. A i když by mikrofon a kamera byly vypnuty, Peloton je nadále připojen k internetu, takže z hlediska kybernetické bezpečnosti představuje hrozbu, upozorňuje Courtney Linderová.

Bidenův příslovečný kufr zřejmě jednu věc nebude moci obsahovat: Rodinný rotoped Peloton.

Většina domácích rotopedů obsahuje kameru připojenou na internet, takže existuje šance, že prezidentův Peloton se stane předmětem vážného bezpečnostního prověřování.

"Protože jste připojeni k internetu, ačkoliv jsou tu firewally a software detekující vniknutí... tyhle věci lze obejít, pokud jste doopravdy dobrý a šikovný," vysvětluje ředitel Data Analytics Program a asistent University of Texas v San Antoniu Max Kilger.

Kilger je přesvědčen, že Secret Service bude muset přijmout opatření k ochraně Bidenova rotopedu před vnějšími hrozbami. "Pokud si opravdu přejete, aby ten Peloton byl bezpečný, vyndáte kameru, vyndáte mikrofon a vyndáte vybavení, které jej připojuje k síti... a v zásadě máte nudný rotoped," říká Kilger.

Celý text v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
2708

Diskuse

Obsah vydání | 26. 1. 2021