Výzva Rekonstrukce státu: Dodrží Andrej Babiš slib, který dal? Pomozte mu, napište mu a poslancům, aby podpořili teritorialitu exekutorů

Poslední šance přesvědčit politiky, aby prosadili spravedlivé exekuce

15. 4. 2021

Vymáhací byznys napojený na některé politky se léta nedařilo zastavit. Systémová změna nikdy nebyla tak blízko schválení. Teď je ta správná chvíle, abychom se ozvali a změnu prosadili. Včera, 14. 4. 2021, odstartovalo 3. čtení reformy exekučního řádu, která konečně může zarazit kšeftování s dluhy, korupci a nekalé praktiky některých exekutorů. Ti nejzarytější odpůrci pozitivní změny, tzv. teritoriality, jsou poslanci s veřejně známými vazbami na exekutorské šíbry. Není divu, jde o miliardy. Někteří poslanci ale jen tápou, protože exekutorská lobby nezahálí. Přidejte se k nám a dejte jim vědět, že tady končí všechna legrace.
Schválení teriotriality exekutorů se chystají podpořit Piráti, SPD, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP09 i STAN. Trvale ji nepodporuje ODS. Pozice ANO nebyla dodnes vůbec jasná. Od jejich klíčového poslance Patrika Nachera však dnes zaznělo, že on je proti. Budou proti i ostatní poslanci ANO včetně ministrů a premiéra?

Premiér Andrej Babiš, který se k teritorialitě opakovaně hlásil, k tomu stále mlčí. O budoucnosti exekucí v Česku přitom může rozhodnout  jen několik hlasů jeho spolustraníků. Musíme je ale o tom společně přesvědčit. Třetí čtení bude pokračovat už v pátek 16. 4. 2021 a tohle je naše poslední příležitost.

Pokud ti na řešení jednoho z největších problémů Česka záleží, oslov s námi poslance ANO a napiš jim, aby podpořili teritorialitu exekutorů a princip 1 dlužník - 1 exekutor. Zároveň se můžeš zeptat premiéra i na jeho postoj - třeba pod příspěvky na jeho Facebooku.

Kontakty na poslance klubu Ano.

Proč by měli poslanci teritorialitu podpořit?

  • Odstraní se tržní prostředí v exekucích a tím i tvrdé kšefty s dluhy a prostor pro korupci. Exekutora bude přidělovat nezávislý soud v místě bydliště dlužníka.


  • Vymáhání dluhů bude spravedlivější, zvýší se příjmy do státního rozpočtu a uleví se přetíženým soudům.


Všechno důležité o tématu najdete na www.exekucninerad.cz.
1
Vytisknout
2133

Diskuse

Obsah vydání | 20. 4. 2021