Útok na fotbalové hřiště na Golanských výšinách je v mnoha ohledech nejasný

29. 7. 2024

čas čtení 6 minut
Foto: Děti v Gaze nyní trpí nemocemi

Profesor Rami Khouri z Americké univerzity v Bejrútu konstatoval v Channel 4 News, že Hizbollah je známý tím, že o svých útocích nelže. Pokud říká, že na fotbalové hřiště v Majdal Šamsu nezaútočili, je to pravda:




Způsob, jakým Izrael využívá hrůzné zabití 11 dětí v Majdal Šamsu na okupovaných syrských Golanských výšinách, je hanebný.

a) Nejsou to Izraelci ani izraelští občané, jsou to syrští Drúzové, kteří se odmítli stát Izraelci po okupaci Golanských výšin v roce 1967.
 
b)  Neslouží v izraelské armádě na rozdíl od ostatních drúzských občanů Izraele a historicky se ztotožnili s arabským a palestinským národním hnutím. Neúčastní se voleb do Knesetu ani voleb do izraelských místních samospráv.

 c)  Pro případ, že byste to nyní nevěděli, na okupovaných Golanských výšinách žijí nelegálně izraelští osadníci, kteří kradou jejich zdroje. Právě loni v červnu protestovali syrští obyvatelé proti izraelskému pokusu umístit na jejich pozemcích větrníky (kolonialismus).


Několik důležitých poznámek k tragédii v Majdal Šamsu: 

1. To se nestalo v Izraeli! Golanské výšiny, které Izrael okupuje od roku 1967, jsou mezinárodně uznávány jako součást Sýrie. 

2. Drúzská komunita na Golanských výšinách z velké části odmítá izraelskou národnost a považuje se za Syřany. 

3. Majdal Šams má za sebou historii odporu a povstání proti izraelské okupaci. 

4. Libanonský odboj by se nikdy nezaměřil na Majdal Šams a jeho obyvatele. Možné vysvětlení dopadu rakety je následující: 


 

1. Raketa Hizballáhu, která minula zamýšlený vojenský cíl nebo byla částečně zachycena, v důsledku čehož dopadla do oblasti. Hizballáh tuto možnost popřel. 

2. Izraelská záchytná raketa Iron Dome, která chybně vystřelila, což se již dříve stalo. 

3. Zapojení třetí strany, pravděpodobně jedné z mnoha syrských a dalších frakcí operujících v okolí. 

4. Izraelská operace pod falešnou vlajkou s využitím jedné ze spřátelených syrských frakcí. 

okud by Izrael kvůli tomuto incidentu zahájil válku s Hizballáhem, mohlo by to naznačovat, že Izrael celou dobu hledal záminku k válce, protože je nepravděpodobné, že by zahájil válku, aby pomstil syrské drúzské občany, zejména ty z Majdal Šamsu.

Syrští obyvatelé města Majdal Šams ostře protestovali proti návštěvám izraaelských politiků:

"Vypadni odsud, vrahu! Přišel jsi sem tančit na krvi našich dětí!"

Syrští obyvatelé vesnice Majdal Šams na okupovaných Golanských výšinách vyhánějí izraelského ministra financí Smotricha.

Tohle izraelská média nechtějí, abyste viděli.

Mezitím v Gaze se šíří nemoci mezi malými dětmi:

Po izraelském sobotním vraždění civilistů v Gaze:

Palestinské dítě Chadídža pláče nad smrtí své sestry Habíby při sobotním izraelském leteckém útoku na dívčí školu Chadídža v Deir al-Balah, při kterém zahynulo přes 30 lidí včetně 15 dětí a 100 jich bylo zraněno.

PALESTINŠTÍ SOUROZENCI SE S PLÁČEM LOUČÍ SE SVÝM BRATREM, KTERÝ ZAHYNUL PŘI IZRAELSKÉM BOMBARDOVÁNÍ ŠKOLY V DEIR AL-BALAH V GAZE.

Teorii, že nešlo o útok Hizballáhu na Golanech, ale o poruchu izraelského systému Iron Dome, Železná kopule, podporují důkazy, že Iron Dome  v Majdal Šamsu měla poruchu již dříve.

Netanjahu může zahájit regionální válku nikoli v reakci na útok, ale na poruchu své protivzdušné obrany.

Obyvatelé drúzského města Majdal Šams skandují proti návštěvě krajně pravicového izraelského ministra financí Bezalela Smotricha, nazývají ho „zločincem“ a požadují jeho odchod z Golanských výšin.



1
Vytisknout
4209

Diskuse

Obsah vydání | 1. 8. 2024