PŘEČETLI JSME:

Úřady v ČR odebírají děti rodičům, když rodiče nevydělají dost na ubytování

26. 5. 2015

K níže citovanému článku dodává Michal Kment:

Odporný stát Česko opět v akci. Oba rodiče pracují, ale nemají ani na ubytovnu. A co udělá českej ouřada? Odebere dítě a rozbije rodinu. Přitom udržet dítě po ústavech vyjde stát tak na 40k měsíčně. Té rodině by pro odstartování stačilo tak 4x méně. Já to tu fakt nenávidím.

https://www.pwf.cz/

Krátce po pondělní půlnoci objevili policisté v Praze 9 v parku spícího bezdomovce, který měl u sebe teprve šestiletého chlapce. Venku dvojice přespávala, protože rodina neměla peníze na ubytovnu.

Policisté si muže i se synem z parku Podviní odvezli na služebnu. Chlapec jim prozradil, že v parku spali už třetí noc. Otec tvrdil, že neměli už ani peníze na ubytovnu. Oba rodiče podle TN.cz ovšem práci mají.

Matka pracuje po nocích v supermarketu, kde vybaluje zboží. Otec chodí do práce přes den. V péči o syna se tedy střídají. I přesto, že oba pracují, je ale z ubytovny vyhodili.

Policisté muži se synem uvařili čaj a dali jim malou svačinu, pro chlapce si ale záhy přijela sociální pracovnice, která si ho odvedla. Celý případ bude i dále řešit policie.

Zdroj: ZDE

0
Vytisknout
5198

Diskuse

https://www.pwf.cz/

Obsah vydání | 28. 5. 2015