Jižní Korea je "velmi znepokojena" možným americkým útokem na KLDR

2. 3. 2018

Vysoce postavený politický poradce jihokorejského prezidenta tvrdí, že jeho země je "velmi znepokojena jednostrannou americkou akcí proti Severní Koreji" a možnou "plnou eskalací konfliktu".

Mun Čang-in, politický poradce jihokorejského prezidenta a zkušený diplomat, sdělil Judy Woodruffové pro PBS NewsHour, že zimní olympiáda otevřela komunikační kanály mezi severem a jihem, které do té doby neexistovaly.

  Mun tvrdí, že jihokorejské reakce na provokace severokorejského lídra Kim Čong-una byly "ostře odlišné" od reakcí americké administrativy.

  "Pokud dáme najevo paniku, pak se staneme rukojmím severokorejského taktickéh tahu," prohlásil Mun. "Proto mi Jihokorejci máme sklon přistupovat k severokrejské hrozbě mnohem klidněji. Je ironické zaznamenat, že Amerika je od Severní Koreje velmi daleko, ale Amerika je nejvíce znepokojena."

  Když se Woodruffová zeptala, zda USA příliš panikaří, Mun prohlásil: "Nevím, zda to je předstírané nebo reálné, ale americké vnímání hrozeb se vloni vystupňovalo."

Zdroj v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
4740

Diskuse

Obsah vydání | 2. 3. 2018