Kandidátka na vedení Labour Party zaměstnala ženu vyloučenou za antisemitismus

16. 3. 2018

Hlavní kandidátka na pozici generální tajemnice Labouristické strany, spojenkyně předsedy Jeremyho Corbyna Jennie Formbyová, zaměstnala ženu vyloučenou ze strany za antisemitismus.

  Podle Vicki Kirbyové mají Židé "velké nosy" a "vraždí utlačované". Žena kvůli těmto výrokům musela opustit Labour Party. Avšak zaměstnala ji hlavní kandidátka na post generálního tajemníka strany Jennie Formbyová, která pracuje na vysoké pozici v největší britské odborové ústředně Unite. Byla přímou nadřízenou Kirbyové.

  Kirbyovou vyloučili v roce 2014 kvůli sérii vyjádření na Twitteru, v níž tvrdila, že Židé mají "velké nosy", jsou zodpovědní za "vraždění lidí" a označila Adolfa Hitlera za "sionistického Boha".

  20. března se sejde Národní výkonný výbor Labour Party, kde má být vybrán nový generální tajemník strany.

  Zdroje v odborové ústředně Unite tvrdí, že Formbyová musela schválit zaměstnání Kirbyové a téměř jistě ji přímo najala, ačkoliv oficiálně odbory tvdí, že o zaměstnání Kirbyové rozhodly kolektivně.

  Formbyová je regionální tajemnicí jihovýchodní kanceláře Unite ve Sloughu. Kirby údajně pracovala v téže kanceláři. Dokumenty ukazují, že regionální úředníci jsou přímo podřízeni regionálním tajemníkům.

Zdroj v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
3832

Diskuse

Obsah vydání | 16. 3. 2018