Trump připustil, aby Kavanaugha "stručně" vyšetřovala FBI

29. 9. 2018

Republikánský senátor Jeff Flake pohrozil, že se postaví proti nominaci soudce Bretta Kavanaugha do amerického Nejvyššího soudu, pokud nebude požádána FBI, aby vyšetřila obvinění, že v mládí sexuálně obtěžoval několik žen. Senátní výbor pro soudní záležitosti sice v pátek hlasováním jeho nominaci pro Nejvyšší soud schválil, ale Flake s tím není spokojen a blokoval by potvrzení nominace v Senátu.

Trump sice nařídil vyšetřování těchto obvinění FBI, ale zdůraznil, že vyšetřování musí být "omezené" a "ukončené za dobu kratší než týden". Posléze se vyjádřil na Twitteru, že je to jen otázkou času, než bude Kavanaugh jmenován do Nejvyššího soudu.

Flake změnil svůj názor a začal požadovat vyšetřování od FBI poté, co ho oslovily ve výtahu dvě oběti sexuálního znásilnění. Jedna z jich prosila Flakea, aby jí pohlédl do očí. Řekla: "Podívejte se na mě a řekněte mi, že nezáleží na tom, co se mi stalo."

Flake poté začal jednat s demokratickými senátory v senátním výboru a asi o hodinu později oznámil, že před Kavanaughovým schválením musí být jeho obvinění ze sexuálního násilí vyšetřeno FBI.
USA
0
Vytisknout
4337

Diskuse

Obsah vydání | 2. 10. 2018