Proč české úřady nestíhají trestné činy páchané na internetu?

4. 3. 2019

Výhrůžky smrtí jsou trestný čin. Proč je české úřady nestíhají? Proč nestíhají vyvolávání nenávisti na ultrapravicových serverech? Jejich nečinnost destabilizuje českou společnost.


Před časem se mi v došlých zprávách začaly množit výhrůžky zabitím ve větší než obvyklé míře. Říkám si: "Aha, tzv. Parlamentní listy o mně asi zase napsaly," píše Roman Máca. 

Jenže tentokrát to nebyly PL. Po chvilce pátrání jsem zjistil, že to byli "vlastenci" ze stránky AltRight.cz.

Postup byl snadný. Udělat screenshot z rozhovoru se mnou v Newsroom ČT24 a někde v malování přimalovat bublinu a do ní vložit falešnou citaci. To prostě stačí... Udělat bublinu a něco do ní napsat. To je pro vysoké školy života neprůstřelný důkaz, že to Máca řekl.

 
No a tento post pak sdílela naše "vlastenecká" scéna a s vyšším počtem sdílení a dosahem se pak množily i výhrůžky od "hrdinských" internetových gard. To vše na základě falešné citace udělané někde v malování.
Ono je to prostě nerovné klání.

Na jedné straně já třeba dělám forenzní analýzu, procházím veřejné rejstříky a databáze, sleduji jednotlivé vazby a z toho pak vyleze třeba to, že se začnu ptát, co je za tím, že "aktivista", který je několik milionů v insolvenci, nemá žádné příjmy, tak jezdí pravidelně do Ruska, organizuje u nás proruské demonstrace, po demonstracích cestuje napříč Evropou atd.

No a tohle české "vlastence" bolí nejvíce. Jim je ukradené nějaké vyvracení hoaxů. K jejich cílové skupině s vysokou školou života se to stejně nedostane. A i kdyby ano, stačí říct, že onen factchecking je placen Sorosem a ilumináty a "vlastenec", co na internetu prohlédl, má jasno.

Nejvíc je bolí fakta o nich samotných. Za to si pak mimo jiné vysloužíte obrázek z malování s bublinou s falešným citátem. Tím na vás posílají své "hrdinské" internetové gardy, které jednou vyhrožují zabitím teplickým prvňáčkům, pak třeba zpěvákovi romského původu a pak i Mácovi. Cílem je vás zastrašit, abyste od "vlastenců" dali ruce pryč. A když se najde nějaký agresivní magor, kdo jejich výzvy z malování přetaví do reálu a třeba si na toho Mácu někde počká, za zlé mu to určitou mít nebudou.
0
Vytisknout
4983

Diskuse

Obsah vydání | 7. 3. 2019