Kyjev stáhl svá vojska z vesnice u Donbasu

12. 11. 2019

čas čtení 1 minutaKyjev stáhl svá vojska z oblasti nedaleko vesnice Petrivske, čímž uvolnil cestu k novému mírovému summitu. Vladimír Putin a Angela Merkelová hovořili o možnosti poskytnout Donbasu mimořádný status.

Ukrajinské i proruské vzbouřenecké jednotky před vyjednáváním stahují své vojáky z frontové linie a z oblasti mají být také odstraněny miny.

K podobnému příměří došlo nedaleko města Zolote ve vzbouřeneckém regionu Luhansk. Snaha o příměří v obou oblastech je součástí mírového procesu, který prosazuje od svého zvolení nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský.

Zelenský doufám, že se mu podaří v nadcházejících týdnech uskutečnit mezinárodní mírový summit a ukončit dlouholetý konflikt na Ukrajině, během něhož bylo usmrceno nejméně 13 000 lidí. Jednačtyřicetiletý ukrajinský prezident byl chválen za to, že se mu podařilo v září dojednat s Ruskem výměnu válečných zajatců, avšak stal se také na Ukrajině terčem kritiky za to, že chce poskytnout vzbouřeneckému Donbasu mimořádný status.  

Podrobnosti v angličtině ZDE


 

0
Vytisknout
4730

Diskuse

Obsah vydání | 18. 11. 2019